Varik/Kunnas ja Saar võidutsesid Toilas

Kert Varik/Lari Kunnas (nr 6). Foto: Rauno Kais

Toila külje all asuval Pühajõe krossirajal jätkusid Castrol Eesti motokrossi meistrivõistlused külgkorvidele ja quadidele, kus esimestel võtsid etapivõidu Kert Varik ja Lari Kunnas ning viimastel valitsev Euroopa meister Kevin Saar.

Külgkorvidel võitis esimese finaalsõidu stardi eelmise aasta MM-i kuues mees Kert Varik, kellel tänavu korvimeheks soomlane Lari Kunnas. Alguses püsisid nende tuules lühikest aega Markus Normak ja Karl-Albert Kasesalu (Zabel, MK GasGas), kuid mida aeg edasi, seda suuremaks esiduo vahe kärises ja Varik/Kunnas (WSP Husqvarna, AYR Racing Team) võtsid sõidust lõpuks kindla võidu. Enamus sõidust pidid Normak/Kasesalu teist kohta kaitsma Gert Gordejevi ja valitseva maailmameistri lätlase Kaspars Stupelise vastu ning sarnaselt eelmisele etapile pidas noorte meeste närv vastu ja nad lõpetasid poolesekundilise eduga Gordejev/Stupelise (Husqvarna, RedMoto Racing) ees teisena.
Teises sõidus said Varik/Kunnas taas kohe ees minema ja saavutasid taas kindla võidu. Teisele kohale heitlesid Normak/Kasesalu ja Gordejev/Stupelis ja elle duelli lahendus saabus traagiliselt sõidu teises pooles, kui ühel hüppel Normak/Kasesalu tsikkel kaldus liiga vasakule küljele, mille tulemusena Normak lendas tsiklilt ning üksi reisijaks jäänud Kasesalu tuiskas tsikliga rajalt välja. Õnneks meestega midagi hullu ei juhtunud ja nad jätkasid hiljem sõitu, kuid enamat viiendast kohast nad ei suutnud. Varik/Kunnase järel lõpetasid seega teisena Gordejev/Stupelis ja kolmandana avasõidu viiendad Robert Lihtsa/Birger Taal (Kagu MK).
Kahe sõidu kokkuvõttes võitsid seega Varik/Kunnas, teised olid Gordejev/Stupelis ja kolmandad Normak/Kasesalu, kes jätkavad aga 4 punktilise eduga Varik/Kunnase ees meistrivõistluste liidrikohal.

Quad Openis oli taas löömatu viimase kolme aasta Euroopa meister Kevin Saar (Yamaha, Pärnu MC), kes näitas taas sellist kiirust, et enamus teistest konkurentidest kaotasid talle vähemalt ühe ringiga. Avasõidus jäi Saarega samale ringile ainult lätlane Kristians Sondors (Honda) ning kolmandaks tulnud Janno Oja (Yamaha, Tihemetsa MK) kaotas võitjale juba ringiga.
Teises sõidus suutis Saarega sama arvu ringe läbida avasõidu stardis korraliku kukkumise läbi teinud, kuid lõpus siiski end neljandaks kihutanud lätlane Atis Breds (Honda). Sondors oli seekord kolmas, kuid jäi ka Saarele juba ringiga alla.
Kevin Saar võttis Toilast taas maksimumpunktid, Sondors oli teine ja Breds kolmas. Saar jätkab maksimumpunktidega ka meistrivõistluste liidrikohal.
Samades sõitudes osalenud vanusegrupis 35+ sõitsid end seekord esikolmikusse Yamahadel kihutanud Talis Kähr (Kagu MK), Indrek Uusmaa (Sõmerpalu MK) ja Indrek Maaslieb (Kiviõli Moto- ja Ekstreemspordi klubi).

Kevin Saar. Foto: Rauno Kais

Quad Junioris võidutses seekord Mihkel Salujõe (Honda, HRC Eesti Racing Team), kes oli parim avasõidus ja viimases Tanel Põdra (Husqvarna, Pärnu MC) järel teine. Avasõidus neljanda kohaga leppima pidanud Põdrale kuulus teine ja võidukihutamised 2. ja 3. kohal lõpetanud Rasmus Sõnale (Honda, Äksi39Team) kolmas koht.
Noortega koos rajal olnud veteranide parim oli Toilas Olari Saarme (KTM, Sõmerpalu MK) klubikaaslase Rene Tarendi (Yamaha) ja Mark Saare (Kawasaki, RedMoto Racing) ees.

Quad 100ste läks aga kolmikvõit Lätti Markuss Augustovskisele (KTM), Martins Puhalskisele ja Karlis Straubergsile (mõlemad Honda). Väikseimas meistrivõistluste klassis ATV Lapsed saavutas taas etapivõidu Roberts Trautmanis (Apex), järgmised kaks kohta läksid aga Linnamäe krossiklubi väikestele kihutajatele Argo Algmale (Apex) ja Pätrik Ilmale (Cobra).
Eesti karikavõistlustel võistlevate külgvankrite veteranide nooremas 45+ arvestuses võitsid kolmanda etapi järjest Renee Reinu/ Teet Eier (KTM, Kohila Motospordiklubi), kellele seekord järgnesid Erik Vahter/ Jüri Saan (Husqvarna, Kose AMK) ja Argo Põldsaar/ Ruslan Talf (KTM, Kohila Sidecar Cross Team). Eakamate 55+ parimaid olid seekord Läti isa-poeg tandem Andris ja Karlis Bickovskis (MTH), teise koha said Märt Arula/ Sten Niitsoo (Husqvarna, Kose AMK) ja kolmanda Sverre Lamp/ Indrek Aljes (KTM, Saku MK).
Veteranidega koos sõitnud naiste klassis võidutsesid Katrin Põldma/ Rain Vaikmäe (KTM, MK D&T) Saire Tamme-Päll/Uno Päll (Zabel, Paikuse MK) ees.

Kohalikele Ida-Viru MX auhindadele sõitnud ainsas sooloklassis ei leidunud vastast narvalasele Dmitri Vinogradovile (KTM, Narva motoklub), kellele järgnesid Fred-Georg Pääro (KTM, Pühajõe MK) ja Rauno Voldek (KTM, Jõhvi motoklubi).

Castrol Eesti motokrossi meistrivõistlused jätkuvad tuleval pühapäeval 16. augustil Türi lähistel Kihli motokeskuses, kus on taas stardis külgkorvid ja quadid.

Toila tulemused:
https://speedhive.mylaps.com/Events/1790858

Eesti meistri- ja karikavõistluste tulemused:
https://speedhive.mylaps.com/Organizations/23942/Championships