Varik – Miil lõpetasid Saksamaa „romuralliks“ kujunenud etapi 13ndatena

Kert Varik – Maarek Miil . Foto: Luc Driesen
Kert Varik – Maarek Miil lõpetasid täna Saksamaal Strassbessenbachis toimunud külgvankrite motokrossi MM-etapi 13. kohaga. „Tõeline romuralli,“ iseloomustas Varik lühidalt karmi võistlust.

Meie korvipaar osales eile B-grupi kvalifikatsioonisõidus, kus 22 rajale startinud ekipaažist ilmus esimese metsa vahelt alguses välja ainult kuus. Ülejäänud takerdusid suures avariis puntrasse, mille lahtiharutamiseks kulus tükk aega ning kahjuks olid ka Varik – Miil, viimaste seas, kes finaalipääsu püüdma asusid.

Stardikoht tänasesse võistlussõitu saadi teisest reast ja kuna stardisirge tõuseb mäkke ja eessõitjate rataste alt lendab hulgaliselt kive, on raske endale sellest seisust head kohta välja võidelda. Tulemuseks nii esimeses kui teises sõidus neljateistkümnes koht ning etapi kokkuvõttes Varik – Miilile kolmeteistkümnes koht.

„Siin sõidavad kõik kiiresti ja ohu piiril nagu romurallil, ikka viga teevad endale,“ kirjeldas Varik ligi kolmekümnekraadises kuumuses toimunud võistlust. „Mina üritan seda vältida. Ajasõidud näitasid, et suudame esikümnesse saada küll ja kiirust meil on, kuid esirea stardikoht jäi seekord püüdmatuks.“

Korvimees Miili vigastusest taastumine edeneb samuti ja sõidus pingutati nii kõvasti, et peopesasid katavad pärast finišit villid. Saksamaa etapil oli ka mitmeid üsna tõsiseid vigastusi, näiteks sai Daniel Willemseni korvipoiss suure kiviga näkku nii kõvasti, et tekkis koljuluu murd.

Etapi võitsid Ben Adriaenssen-Lauris Daiders (Belgia-Läti) Jan Hendrickxi-Ben van den Bogaarti (Belgia-Holland) ja Stuart Browni-Josh Chamberlaini (Suurbritannia) ees.

Pärast seitsmendat etappi on Varik-Miil 21. kohal (43 punkti). Maailmameistrivõistlusi juhivad Adriaenssen-Daiders (284 p). Sarja järgmine etapp toimub 30.-31. juulil Lätis Stelpes ning sellele järgneb juba 5.-7. augustil kodune Kiviõli Motofestivali raames toimuv etapp.