Varik/Miil ja Kevin Saar võitsid Tihemetsas toimunud Addinol EMV etapi

Kert Varik ja Maarek Miil. Foto: MX Mania
Täna jätkusid Tihemetsas Lauri krossirajal Addinol motokrossi Eesti meistrivõistlused. Tänane päev kuulus külgvankritele ja Quadidele. Külgvankrite klassis teenisid etapivõidu Kert Varik ja Maarek Miil. Quad Open klassis oli parim äsja Kiviõlis EM etapi võitnud Kevin Saar.

Kahjuks polnud ilmataat hommikul kõige paremas tujus ja oli suur oht, et tänast võistluspäeva ei saagi läbi viia. Hommikusel koosolekul võeti siiski vastu otsus, et võistlus toimub, kuid lühendatud rajal. Quad 50, 100 ja 200 klasside sõidud tuli siiski ära jätta, sest porine rada oli poiste jaoks liialt raske. Teised masinaklassid said ära pidada kaks võistlussõitu.

Külgvankrite avasõidus said üllatuslikult parima stardi Varik ja Miil (WSP/KTM, AYR RCT). Neile järgnesid Gordejev ja Kivaste (Zabel, RedMoto Racing). Kiired soomlased Kunnased (Husqvarna, FIN) olid ringi algul neljandal kohal, kuid poolel ringil tõusid nad juba kolmandaks. Ja veel enne kui avaring lõppes möödusid nad ka Gordejevist ja Kivastest. Teisele ringile minnes jäid Varik ja Miil pori sisse kinni. Kui nad uuesti liikuma said olid nad juba kolmandaks langenud. Juba samal ringil suutsid nad Gordejevist ja Kivastest mööduda ning tõusid teiseks. Kaks ringi hiljem mööduti ka soomlastest ning Varik ja Miil asusid taas sõitu juhtima. Sealt edasi nad endale sõiduvigu enam ei lubanud ja nii sõideti järgnevatega turvaline vahe sisse. Esikolmiku püüdsid peagi kinni Reesna ja Talf (VHT, EST). Mõne ringi pärast saadigi Gordejevist ja Kivastest mööda ning tõusti kolmandaks. Nendel kohtadel sõideti ka sõit lõpuni. Varik ja Miil lõpetasid esimesena, Kunnased teisena ja Reesna ning Talf kolmandana.

Külgvankrite teises sõidus said taas parima stardi Varik ja Miil. Teisele kohale asusid Gordejev ja Kivaste ning kolmandale kohale vennad Kunnased. Avaringi lõpuks mööduvad soomlastest aga Reesna ja Talf. Meeste hoog oli aga nii hea, et ring hiljem tõusti juba teisele kohale. Samal ajal tegid ees väga head tempot Varik ja Miil ning peagi olidki nad teistel püüdmatult eest ära. Kolmandale neljandale kohale hakkasid seejärel võitlema Gordejev/Kivaste ning Kunnased. Soomlasest survestasid meie mehi mitu ringi ja lõpuks õnnestuski neil kolmandaks tõusta. Soomlaste pidu ei kestnud aga kaua, sest ring hiljem jäid nad pori sisse kinni ja kolmandaks tõusid taas Gordejev ja Kivaste. Mõned ringid hiljem tabas ebaõnn teisel kohal sõitnud Reesnat ja Talfi. Nende tsikli mootor andis alla ja meestel tuli sõit pooleli jätta. Sõidu võitsid lõpuks ülikindlalt Varik ja Miil, teise koha said Gordejev Kivaste ning kolmanda koha Riim ja Skultans (Zabel, Türi MK).

Etapi kokkuvõttes teenisid 50 punktiga esikoha Varik ja Miil. Teise koha said 40 punktiga Gordejev ja Kivaste ning kolmanda koha 36 punktiga soomlased Kunnased. Meistrivõistlusi asusid pärast tänast etappi juhtima Varik ja Miil.

2

Quad Open avasõidus võttis stardivõidu Kevin Saar (Honda, Pärnu Motoclub). Talle järgnesid teise ja kolmandana Kaspar Haiba (Yamaha, Yamamoto Racing) ja Martin Filatov (Honda, Kagu MK). Esikolmik liikus kiiresti järgnevatel eest ära. Kolmandaks ringiks oli Saar ka kahe lähima jälitajaga juba turvalise vahe sisse teinud. Rajale tekkis sõidu jooksul vaid üks häst läbitav soon ja nii oli möödumine üliraske. Martin Filatov suutis siiski leida koha, et Haibast mööduda ja teiseks tõusta. Kaua siiski Filatov teisel kohal olla ei saanud, sest peagi tegi ta sõiduvea ja Haiba tõusis taas teiseks. Sõidu võidab lõpuks kindalt Saar, teise koha saab Haiba ja kolmanda koha Filatov.

Quad Open klassi teises sõidus sai taas parima stardi Kevin Saar. Teda asusid jälitama Filatov ja Haiba. Kui paar esimest ringi suutis Filatov Saarel järel püsida, siis peagi hakkas vahe kasvama. Hoopis Haiba hakkas teisel kohal sõitvat Filatovit survestama. Saar oli teistest mäekõrguselt lõpuks üle ja võttis kindla sõiduvõidu. Filatov suutis Haibat sõidu lõpuni enda seljataga hoida ja võttis teise koha.

Etapi kokkuvõttes sai 50 punktiga etapivõidu Kevin Saar. Teise koha sai 42 punkti kogunud Martin Filatov ja kolmanda koha samuti 42 punkti kogunud Kaspar Haiba. Meistrivõistluste liidrina jätkab pärast tänast etappi Kevin Saar.

Koos Quad Open klassiga käisid rajal ka Amatöörid. Seal teenis esikoha 47 punktiga Max Karilainen (Yamaha, FIN). Teise koha sai 41 punktiga Olari Saarme (Yamaha, Yamamoto RC) ja kolmanda koha 36 punktiga Jesse Uusitalo (Yamaha, FIN).

Külgvankrite Hobi ja Veteranide klassi ühises avasõidus said parima stardi Piirsalu ja Küüsma, kuid juba avaringi lõpuks olid liidrikohal Sugasep ja Rodionov. Avasõidus neile vastast ei leidunudki ning nad võtsid lõpuks minutilise võidu Piirsalu ja Küüsma ees. Kolmandana lõpetasid avasõidu lätlased Macsid.

Teises stardis jätkasid Sugasep ja Rodionov sealt kus esimese sõidu lõpetasid. Nad asusid taas liidriks ja sõitsid teistel koheselt eest ära ning võtsid lõpuks taas esikoha minutilise eduga. Teisena lõpetasid sõidu sel korral lätlased Groza ja Dambrovs ning kolmandana vennad Lambid.

Veteranide arvestuses võtsid etapivõidu 50 punktiga Sugasep ja Rodionov (KTM, Sõmerpalu MK). Teise koha said 38 punktiga lätlased Bondars ja Poznaks (Zabel, LAT) ning kolmanda koha samuti 38 punkti kogunud Piirsalu ja Küüsma (KTM, Kohila Sidecar Cross Team).

Hobi klassi arvestuses olid parimad 47 punktiga lätlased Macsid (KTM, LAT). Teise koha said 40 punktiga Lihtsa ja Rüütli (AYR-KTM, Kagu MK) ning kolmanda koha 25 punktiga Soidla ja Kindel (Yamaha, Motoklubi Lääne).

Quad 250 klassis stardis kolm võistlejat ja kõik nad olid lätlased. Esikoha sai 44 punktiga Atis Breds (Honda, LAT). Teise koha teenis 25 punktiga Lauris Eižans (Can-Am, LAT) ning kolmanda koha 25 punktiga Ralfs Repsis (Honda, LAT)

Samas sõidus koos 250 klassiga olid rajal ka Quad Hobi klassi sõitjad ja Veteranid. Ka Hobi klassis kuulus kogu esikolmik lätlasele. Hobi klassis teenis esikoha 45 punktiga Monta Dislere Kirilko (KTM, LAT). Teise koha sai samuti 45 punkti kogunud Edijs Bertins (Yamaha, LAT). Kolmanda koha sai 37 punktiga Aigars Saicans (Yamaha, LAT). Veteranide klassis oli parim 50 punktiga Juris Ozolins (Suzuki, LAT). Teise koha sai 44 punktiga Janis Kiriliko (Honda, LAT). Eestlaste au päästis kolmanda kohaga Roland Luik (Yamaha, Motodepoo Kawasaki), punkte teenis ta 20.