Veoautokrossi Eesti meistrid selgusid Hinsa krossirajal

Foto: Pille Russi
Foto: Pille Russi
Tänavune neljast etapist koosnev Eesti veoautokrossi meistrivõistluste sari lõppes viimase võistlusega möödunud laupäeval Lõuna-Eestis, Hinsa krossirajal. Tabeliseisud olid intrigeerivad ja hooaja viimane etapp meelitas rajale ka neid sõitjaid, kes tänavu veel starti polnud tulnud.

GAZ 53 klassis läks sarja liidrina rajale Ardo Kuus, kelle edu Mikk Mäesaare ees oli napp kolm punkti. Mäesaar võttis asja täie tõsidusega, võites mõlemad poolfinaalid ja sellega teenis ta juba kuus punkti, Kuus oli ühes poolfinaalis kolmas ja sai ühe lisapunkti. Seega oli Mäesaar juba kahe punktiga sarja liidriks tõusnud, kui sõita jäi finaal. Ka siin ei eksinud Mäesaar, võites selle. Kuus lõpetas finaali seitsmendal kohal ja nii tuli Mikk Mäesaar GAZ 53 klassi Eesti meistriks 11 punktilise eduga Ardo Kuusi ees. Etapil olid teine ja kolmas tänavu selles klassis esimese sõidu teinud kogenud Mait Mäesaar ja Sigmar Tammemägi. Eesti meistrivõistluste kolmas koht kuulub tänavu Erko Sibulale.

GAZ 51/52 klassis tuli viimasele etapile liidrina Marko Tiinas, kellest viie punkti kaugusel oli Bruno Leimanis. Leimanis alustas päeva hästi, võites mõlemad poolfinaalis, Läti lippu aitas kõrgel hoida meistrivõistluste kolmas mees, Andris Jurcins, kes oli poolfinaalides mõlemal korral teine. Kuid finaalis tegi Tiinas seda, mis vaja ja võitis sõidu, Leimanis teine ja kolmandana tuli üle lõpujoone Kaido Orro. Hooaja kokkuvõttes tähendas see seda, et Tiinas tuli Eesti meistriks, edestades Leimanist kolme punktiga, kolmas oli hooaja kokkuvõttes Jurcins.

Veobagi Super klassis oli seis samuti pingeline. Meistrivõistluste liider Vahur Lillmann oli poolfinaalides esimene ja teine ning sellega kindlustas ta oma tagalat sarjas teisel kohal oleva Mart Henningu vastu, kes teenis ühe poolfinaali teise koha pealt kaks lisapunkti. Finaalis oli parim Läti sõitja Janis Kozlovskis, kellel aga oli pronks juba sarja arvestuses juba enne etappi enam-vähem kindel. Henning oli teine ja kolmas Ainars Ramatz. Vahur Lillmann tuli üle lõpujoone neljandana ja sellest piisas, et tulla tänavuseks Eesti meistriks, edestades nelja punktiga Henningut. Veobagi 51/52 arvestuses, mida peetakse Super klassi sees, oli Hinsa rajal parim Rain Saar Aigars Lizumsi ja Igor Kelki ees.