Veoautokrossi hooajale tõmmati joon alla Matsi rajal Võrumaal

Foto: Urmo Sibul
Võrumaal, Matsi rajal peetud veoautokrossi Eesti ja Balti meistrivõistluste hooaja viimasel etapil jagus pinevust kuni viimaste ringideni. Võistlussituatsioonid muutusid nii tuliseks, et neid tuli paaril korral lahutada mitme rajatraktoriga ja mõni võistlusauto lõpetas ilma oluliste keredetailideta.

Gaz 51/52 klassis, kus käesoleva aasta Eesti meistriks oli kroonitud Marko Tiinas juba enne viimast etappi, tegi head sõitu Bruno Leimanis, kes tegi hooaja parima võistluse ja võitis nii poolfinaalid kui finaali. See kindlustas talle üldarvestuses pronksmedali. Läbi hooaja stabiilset sõitu teinud Kaido Orro oli teine nii Matsil kui üldarvestuse. Enne Matsi etappi vaid kahes poolfinaalis teine olnud ja ülejäänud sõidud võitnud Marko Tiinas väga ei pingutanud ja võttis Matsilt kolmanda koha. Võrumaa meeste rahvusspordialaks peetavas veoautokrossis võrukesed Jaanus Simul ja Andre Mõttus seekord selles klassis poodiumile ei pääsenud ja üldarvestuses medalit ei saanud. Tartlane Veiko Hirsnik oli Matsil neljas.
Kokku käis läbi hooaja selles klassis rajal 17 meest ja hooaja kokkuvõttes oli esikolmik nii Eesti kui Balti MV arvestuses Tiinas, Orro, Leimanis.

Kõige põnevam oli tabeliseis enne viimast etappi Gaz 53 klassis, kus esikolmikut lahutas omavahel vaid paar punkti. Ühel esikolmiku mehel, Toomas Repil võistlus taaskord tehniliste probleemide tõttu ebaõnnestus ja ta pidi Matsil katkestama. Hooaja kokkuvõttes kolmas koht. Esikoha pärast nii etapil kui üldarvestuses käis tihe rebimine Erko Sibula ja Mikk Mäesaare vahel kuni viimase ringini. Poolfinaalid võitis Sibul Mäesaare ees. Finaali asus aga juhtima Mäesaar. See oleks taganud talle ka meistritiitli. Sibul suutis paar ringi enne finišit mööduda ja võita. See tagas meistritiitli omakorda talle, olles vääriliseks tasuks 10 aastasele võistleja karjäärile. Sama pinev kui võistlus esikolmiku kohtadele oli konkurents ka järgnevale kolmele kohale. Andres Allik oli kahes poolfinaalis kolmas, ebaõnnestunud finaalsõit andis aga viienda koha. Kokkuvõttes oli Allikul, neljanda lõpetanud Tajo Aasarohul ja kuuendana lõpetanud Illimar Hirsnikul võrdselt punkte. Vastavalt üldjuhendile võttis üldarvestuses neljanda koha Hirsnik, Aasarohu ja Alliku ees.
Matsil käis esimest korda käesoleval aastal rajal ka selle klassi eelmise aasta meister Vaiko Samm. Targalt sõidetud finaalsõit andis talle kolmanda koha.
Selles klassis käis läbi hooaja stardis 12 meest. Eesti MV (Balti MV selles klassis ei peeta) esikolmik Sibul, Mäesaar, Repp.

Superbagide klassis oli kuld ja hõbe juba enne Matsit jagatud. Mart Henningu ja Tanel Kihulase kohti ei saanud enam keegi reaalselt ohustada. Pinev võistlus käis kolmandale kohale. Eino Tänavotsalt laenatud bagiga tegi taaskord hea sõidu Lauri Leiten. Lauri võitis nii poolfinaalid kui finaali ja tagas sellega üldarvestuse kolmanda koha. Tugeva sõidu tegi Margus Vainumets, saavutades etapil kolmanda koha. Osalemine vaid pooltel etappidel ei lubanud kokkuvõttes aga kõrgemat kohta kui seitsmes. Debüüdi bagisõidus tegi eelmise aasta Eesti meister Gaz 51 klassis Ott Kevvai. Mõlemad poolfinaalid lõpetas ta teisena. Finaal enam nii hästi ei läinud ja kuues koht.
Bagide klassis käis läbi hooaja stardis 16 võistlejat. Eesti ja Balti MV esikolmik Henning, Kihulane, Leiten.