Veoautokrossi mõlemad Balti meistritiitlid jäid Eestisse

Foto: autokross.ee
Foto: autokross.ee
Veoautokrossi neljaetapiline Balti meistrisari lõppes 17. septembril Võrumaal Matsi krossirajal. Esmakordselt jäid mõlemad tiitlid Eestisse. Kabiiniautol GAZ 51/52 tuli Balti meistriks Ott Kevvai (Võrumaa), veobagil Margus Erin (Tapa).

Kogu hooaega iseloomustas äärmine tasavägisus ja enne otsustavat etappi oli iga osavõistlus saanud uue etapivõitja. Ott Kevvail õnnestus viimane etapp võita ja tagasi teha 2-punktiline kaotusseis oma suurimale konkurendile, lätlasele Aldis Grantinšile. Kolmas koht kuulus kokkuvõttes teisele lätlasele Bruno Leimanisele.

Veobagidel säilis enne viimast etappi tiitlilootus veel koguni viiel mehel, kusjuures kõik nad on eestlased – varem on seda klassi valitsenud ikka lätlased-leedulased. Ka viimase etapi finaal sõideti ratas rattas ja väiksemgi kohamuutus tähendanuks suuri muutusi ka üldkokkuvõttes. Etapivõidu pälvis Eino Tänavots (Saue), kuid kokkuvõttes piisas sellest siiski vaid teiseks kohaks, sest Margus Erin lõpetas kohe tema kannul ja kogus nelja etapiga ühe punkti rohkem. Viimase etapi kolmanda kohaga tagas endale ka kokkuvõtte pronksmedali Tanel Kihulane (Võru).

Paralleelselt Balti sarjaga toimus Matsil ka Eesti meistrivõistluste neljas etapp. Balti arvestusse mittekuuluval veoautol GAZ 53 võitis koduhoovis võistelnud Sigmar Tammemägi, järgnesid Andres Allik (Viljandi) ja Vaiko Samm (Võru). Viimane kindlustas endale ennetähtaegselt selle klassi Eesti meistritiitli.

EMV viimane etapp veoautokrossis toimub 15. oktoobril Tapal. Ainsana on kindel Vaiko Sammu tiitlivõit, ülejäänud medalitele on poole rohkem konkurente kui kohti. Näiteks GAZ 51/52l on nii Kevvail kui ka Grantinšil 60 EMV punkti, Leimanis jääb maha vaid neljaga; veobagidel mahub esinelik vähema kui kümne punkti sekka.