Vihur Motosport ja Avalon Biddle tõusid Eesti motoringraja meistrivõistluste avaetapil poodiumile

vihurNädalavahetusel sõideti Eneos Eesti ja Balti motoringraja meistrivõistluste esimene etapp ja auto24ringil peetud võistlus oli esimeseks stardiks Vihur Motosport meeskonnale.

Tegu on kunagise kuulsa Eesti mootorispordi kaubamärgi Vihur traditsioonide jätkamisega ja uues meeskonnas osales esimesel etapil kolm sõitjat. Vihur Motosport eesmärgiks on kahe põhisõitja kõrval igal etapil oma tsikliga starti tuua mõni kiire sõitja välisriigist ja sel korral oli Kaiko Kolkaneni ja Jüri Randla juuniori kõrval stardis Euroopa üks kiireim naissõitja, 23-aastane Uus-Meremaalt pärit Avalon Biddle, kes tänavu sõidab Euroopa noorte karikasarjas ning on 2015. aasta naiste Euroopa karikavõitja. Yamaha R6 tsikleid kasutav Vihur Motosport esimene võistlusnädalavahetus pakkus kuhjaga draamat ja täideti osa eesmärgist, kui üks sõitja lõpetas avaetapi poodiumil.

Avalon Biddle näitas laupäeval tõusvat kiirust ning harjus kiirelt raja ja tsikliga. Superstock 600 klassis oli ta pühapäevases warm-up sõidus kiireim, tõsi Eesti hetke parim sõitja Hannes Soomer warm-up’i kaasa ei teinud. Kuid tütarlaps oli parandanud jõudsalt oma ringiaega ja see andis lootust heaks kvalifikatsiooniks. Jüri Randla juunior oli B600 klassis warm up’i neljas, Kaiko Kolkanen sai kirja Superstock 600 klassi kolmanda aja, kuid seejärel läks tema nädalavahetus kõvasti keerulisemaks. auto24ringi kiireimas, Velt Motocentre kurvis läks tal umbes 200 km/h kiirusel esiratas alt ja kukkumise tagajärjel oli tsikkel sellises korras, et sellega jätkata ei saanud. Mees ise viga ei saanud.

Õnneks aga ei jäänud sõidud tegemata, kui õnnestus kasutada Vihur Motosport hea sõbra, Anastassia Kovalenko tsiklit. Ajasõiduks ei jõutud tsiklit Kolkaneni jaoks veel sobivasse seadesse saada, tema jaoks liiga pehme tsikliga sai vajalikud ringid ära ja see tagas talle stardi võistlussõitudesse. Randla juunior oli ajasõidus B600 klassi viies ja Avalon Biddle Superstock 600 klassi teine, ettepoole jäi vaid Hannes Soomer.

Esimeses sõidus tegi Biddle ideaalse stardi ja asus sõitu Soomeri ees juhtima, seda poole ringi jagu. Kahjuks oli aga tema rehvide rõhk liiga kõrge ja tsikkel kippus libisema. Tulemuseks kolmas koht. Kaiko Kolkanen oli saanud asendustsikli juba rohkem oma käe järgi seadistada ja tulemuseks neljas koht. Jüri Randla juunior sai küll kirja viienda koha punktid, kuid sõidu lõpuosas oli mootoris kolin sees ja peale sõidu lõppu boksi keerates sai selgeks, et nädalavahetus on tema jaoks läbi.

Teises sõidus võitis Biddle taas stardi, Soomer aga möödus temast ja võitis sõidu, Uus-Meremaa tüdruk Avalon Biddle sai kindla teise koha ja rahuloluks oli põhjust. „Tänan kõiki, tänu kellele ma siin võistlesin.Väga rahul nädalavahetusega, Vihur Motosport on professionaalne meeskond ja minu areng sellel rajal oli märgatav. Pole võimatu, et ma sellel aastal veel Vihur Motosport meeskonna ridades Eestis stardin,“ rääkis Biddle peale sõite.

Kaiko Kolkanen oli taas Superstock 600 klassi neljas ja meeskonna juht Marko Rohtlaan võttis nädalavahetuse kokku järgnevalt: „See oli väga pöörane ja sündmusi täis nädalavahetus, mille krooniks oli Avaloni poodiumile jõudmine. Nii Jüri kui Kaiko olid kindlasti võimelised sama tegema, kahjuks nurjas selle kukkumine ja tehniline ebaõnn. Teisalt tean, et seda näljasemad nad nüüd heade tulemuste järele on. Täname kõiki toetajaid ja fänne, keda oli raja ääres ja boksi juures palju. Järgmine start on juba Soomes ja siis on meie kolmandaks sõitjaks keegi kiire soomlane, hetkel on läbirääkimised erinevate sõitjatega pooleli,“ rääkis Rohtlaan.

Vihur Motosport järgmine start on 18.-19. juunil, kui Eneos motoringraja Balti ja Eesti meistrivõistlused jätkuvad Soomes, Kemoras. Sealne võistlus kuulub ühtlasi ka Soome meistrivõistluste arvestusse.