Vihur Motosport meeskonna töine nädalavahetus Eestis ja Soomes

Honda 100 NFS osalejad. Foto: Anne Purre
Vihur Motosport meeskonnal on selja taga tihe nädalavahetus, mis tähendas võistlusi Eestis ja Soomes. Kokkuvõtvalt saadi nii poodiumikohti kui väärt kogemusi ja oma esmase võistluselamuse said Vihur Motosport noored sõitjad.

Pärnu külje all auto24ringil sõideti laupäeval Eesti motoringraja meistrivõistluste teine etapp. Superbike klassis tegi Sander Luisk väga korraliku päeva ja näitas suurepärast kiirust, mille tunnistuseks on uus isiklik ringirekord 1.15,089. Esimeses sõidus sai Luisk hea stardi ja hoidis ringi jagu selja taga ka Hannes Soomerit. Sõidu lõpetas ta Ville Valtoneni ja Hannes Soomeri järel kolmandana. Teises sõidus oli kiirus väga hea, vaid poolteist aastat sportlikult ringrada sõitnud Luisk sai kirja oma uue isikliku rekordi. Kahjuks jäi nädalavahetuse teine poodium võtmata, kui ta viimasel ringil tegi sõiduvea ja kukkus ning pidi kolmandalt kohalt katkestama.

Kaiko Kolkanen oli Superstock 600 klassis samuti heas hoos, esimeses sõidus läks ta liidrite tempoga kaasa ja vaatamata väikesele kontaktile konkurendiga sõitis välja kolmanda koha, ka tema parandas oma isikliku ringirekordit. Teises sõidus oli tal võimalus omas tempos sõita ja oli ka reaalne võimalus võidu peale võidelda, kuid Juha Kauhanen, kes esimese sõidu selles klassis võitis, suutis ka teises sõidus lõpus head tempot näidata ja sõidu 1,3 sekundilise eduga Kolkaneni ees võita. Kolmas oli Jani Sulin, kes oli avasõidus teine.

Jüri Randla juunior startis B1200 klassis. Esimeses sõidus oli stardis korralik rüselus ja selle tagajärjel pidi Randla püüdma sellest puhtalt mööda saada. See aga tähendas kohtade kaotamist ja tagant tulles oli päris keeruline kohta parandada. Nendes oludes tegi Randla hea esituse ja lõpetas sõidu kuuendana. Teises sõidus proovis meeskond Randla tsikli juures uut seadistust, mis aga ei toiminud nii nagu oleks soovitud ja nii läks kirja seitsmes koht.

Esmakordselt tegid võistlusstardi Vihur Motosport noored sõitjad. Honda 100 NSF sarjas oli kokku stardis 10 noort sõitjat, kellest kaheksa olid Vihur Motospordist. Kuue ringi pikkuse võidusõidu võitis ringrajatsiklite arvestuses Ranno Jõerand, teine Hugo-Brent Freimann ja kolmas Silvester Sarapik. Kõik kolm on Vihur Motosport kasvandikud. Eraldi arvestus oli ka noorte hulgas Supermoto tsiklitega sõitnud poistele, võitja oli siin üldarvestuses teine olnud Mathias Vetkin ja teine Uku Kandelin. Poiste emotsioon oli võimas, sest osalemine sellisel suurel võistlusel oli neile väga oluline ja tähtis.

Martin Pärtelpoeg oli aga samal ajal Soomes, kus sõideti rahvusvahelise tänavaradade sarja IRRC teine etapp, Imatranajo. Võrreldes avaetapiga Hengelos olid olud Soomes, Imatras keerulisemad. Rada oli erinevate teekatte lõikudega, lisaks esimes seal ka rööpaid, kuna tegu on ikkagi igapäevaselt kasutuses oleva teega. See tähendas, et ideaaltrajektooor ei toiminud ja tuli leida parim võimalik sõidujoon nendes tingimustes. Kvalifikatsioon ei läinud Pärtelpojal hästi, koht oli 18. Kitsastel ja keeruliste oludega tänavaradadel on möödasõidud keerulised, vaatamata sellele suutis Pärtelpoeg ennast sõita mõlemas sõidus kümnendaks ja ära võtta olulised punktid.

Motoringraja Eesti meistrivõistluste kolmas etapp sõidetakse 4.-6. augustil Soomes, Alastaros. IRRC sarja kolmas etapp aga juba 21.-23. juulil Belgias, Chimay’s.