Vihur Motosport meeskonnal oli tegus nädalavahetus Itaalias, Soomes ja Eestis

Jüri Randla juunior uue Yamaha R1 tsikliga
Möödunud nädalavahetusel jätkusid Kemoras Eesti motoringraja meistrivõistlused teise etapiga ja seal esindas Vihur Motosport meeskonda Kaiko Kolkanen klassis Superstock 600. Teine osa tiimist oli samal ajal Eestis, auto24ringil, kus alustati uue, Yamaha R1 tsikli ettevalmistust. Vihur Motosport oli esindatud ka Itaalias, kui Misanos sõidetud European Junior Cup etapil sõitis legendaarse Eesti meeskonna värvides Eesti parim naisringrajasõitja Anastassia Kovalenko.

Kemoras ootasid sõitjaid ees muutuvad ilmaolud ja läbivaks jooneks oli vihmamärg rada. Sõideti koos Soome meistrivõistluste klassiga Superstock 600 ja sõitjaid oli kokku pisut üle 30. Kaiko Kolkanen oli saanud taas istumise alla oma Yamaha R6, millel kasutati märja raja tõttu ka vastavat seadistust. Kaiko tõdes, et avaetapil, auto24ringil toimunud kukkumine mõjutas pisut nädalavahetuse algust, vihmamärjal rajal sai ta ajasõidus kirja 22. tulemuse. Esimene sõit sõideti juba kuivemates oludes ja Kolkanen parandas oma positsiooni viie koha võrra ning lõpetas 17. kohal. Pisut mõjutas hoogu see, et tsiklile oli peale ununenud märja ilma seadistus, mis võtab mootori nö äkilisust maha. Kuid selle tõttu palju aega kaotsi ei läinud. Küll sai ta selle sõiduga enesekindlust tagasi, mis andis hea tunde nädalavahetuse teiseks sõiduks.

Teise sõitu startis ta 17. kohalt ja tõusis hea sõiduga 8.kohale. Kolkaneni enda sõnul oli hoog hea ja oleks kannatanud ka ees sõitnud seltskonnaga võidu sõita, lihtsalt tagantpoolt startides tuli esmalt teha kõvasti tööd, et ettepoole jõuda ja nii kärisesid vahed suuremaks. Igal juhul andis teine võistlussõit järgmiste startide osas kindlama tunde, kui Kemorasse tulles oli.

Samal ajal sai Vihur Motosport tänu Yamaha esindajale Saaremaal, Autofrend OÜ’le ja Tauno Kiisile kätte uue Yamaha R1 tsikli, millega hakkab alates järgmisest etapist B1200 klassis sõitma Jüri Randla juunior. Uue tsikliga on vaja teha mootori sissesõitu 1000 kilomeetrit, samuti teda pisut seadistada, et sellega olla järgmisel etapil stardis. Pühapäeval läbiti auto24ringil uue tsikliga üle 250 kilomeetri ja nii Randla juunior kui tiimi juht Marko Rohtlaan. Mõlemalt tuli uuele võistlustsiklile väga positiivne hinnang.

Eesti parim naisringrajasõitja tegi aga Vihur Motosport värvides oma hooaja teise stardi European Junior Cup sarjas, kus ta sai kokkuvõttes 22. koha ja naiste arvestuses oli neljas. Võrreldes eelmise aastaga on areng olnud hea, ringiajad olid kahe sekundi jagu paremad.