Vihur Motosport nädalavahetusel kahel korral poodiumil

Kaiko Kolkanen. Foto: Vihur Motosport
Pühapäeval sõideti auto24ringil Eneos Eesti motoringraja meistrivõistluste eelviimane etapp. Vihur Motosport meeskond oli rajal kolme tsikliga, nn külalistsikli seljas oli sel korral Eesti parim naismotosportlane Anastassia Kovalenko, Kaiko Kolkanen oli taas tagasi peale eelmist auto24ringi võistlust ja seal saadud vigastust ning kolmanda tiimi liikmena startis võistlusele Jüri Randla juunior.

Edukaim oli nädalavahetus Kaiko Kolkanenile, kes sõidab Superstock klassis. Kolkanen suutis oma Yamaha R6 tsikliga ajasõidus välja sõita oma klassi kolmanda aja. Ka mõlemad võistlussõidud läksid edukalt, kummagi sõidu lõpetas ta kolmandal kohal. Sel korral olid ühte starti kokku pandud Rookie 600, Superstock, Rookie 1000 ja Superbike klassid, seega oli liiklust rajal päris palju ja kui vaadata Kolkaneni tulemust kõikide klasside kokkuvõttes, siis oli see esimeses sõidus kaheksas ja teises seitsmes. Kolkaneni enda sõnul andis vigastusest tingitud võistluspaus küll tunda, ringiajad jäid isiklikule rekordile veel alla. Tempo oli aga hea ja kuna käsi veel 100% taastunud pole, oli hea, et sel korral olid lühikesed sõidud, mis kätt nii palju ei koormanud.

Jüri Randla juunior oli Yamaha R1 tsikliga Rookie 1000 klassi kvalifikatsiooni kaheksas ja sõitudes olid tema kohad kaheksas ja üheksas. Oma isiklikule ringirekordile oli Randla üsna lähedal, väheke häiris sõite ka kerge haigusevimm. Tiimi juhi, Marko Rohtlaane sõnul on Randla puhul väga hea see, et ta suudab sõita stabiilseid ringiaegu ja seda läbi hooaja tõusvas joones.

Anastassia Kovalenko osales Vihur Motosport Yamaha R6 tsikliga Rookie 600 klassis ja oli ajasõidus oma klassi kiireim, kõikide klasside peale kokku oli tema aeg viies. Esimeses sõidus tegi ta hea stardi, kuid esimeses kurvis sõitis ühe konkurendiga kokku ja kukkus. Sellega oli kahjuks tema nädalavahetus läbi, kuna kukkumisega sai pisut viga ka käsi ja teise sõitu ta kindluse mõttes ei läinud. Rohtlaane sõnul sai aga Kovalenko kiirusega väga rahul olla, ja tänavu European Junior Cup sarjas sõitev tütarlaps jäi samuti kõigega, mis eelnes kukkumisele, rahule.

Vihur Motosport tänab kõiki kaasaelajaid ja toetajaid, viimane Eneos Eesti motoringraja meistrivõistluste etapp sõidetakse 17.-18. septembril auto24ringil.