Vihur Motosport võõrustas Baltikumi suurimal motoringraja võistlusel legendaarseid Eesti motosportlasi

Foto: Margo Mängli
Foto: Margo Mängli
Laupäeval ja pühapäeval sõideti auto24ringil selle aasta Baltikumi suurim motoringraja võistlus, kui üheskoos olid rajal Eneos Eesti, Leedu ja Soome meistrivõistluste sõitjad. Vihur Motosport meeskond oli väljas kolme tsikliga, esimest korda oli rajal tiimi uus Yamaha R1, millega sõitis klassis B1200 Jüri Randla juunior, Kaiko Kolkanen sõitis Yamaha R6 tsikliga Superstock 600 klassis ja tiimi kolmanda tsikliga kihutas sellel nädalavahetusel Eesti parimate naissõitjate hulka kuuluv Maarja Noorak, samuti Superstock 600 klassis. Vihur Motospordi aukülalistena viibisid auto24ringil omaaegsed Eesti motoringraja tippsõitjad, kes kõik ka legendaarse Vihuri meeskonnaga ühel või teisel viisil seotud on olnud.

Kaiko Kolkanen startis esimesse sõitu 14. kohalt, tegi väga hea stardi ja tõusis seitsmendale kohale. Sõidu käigus pidi ta ühe koha ära andma ja lõpetas 32 tsikli konkurentsis kaheksandal kohal. Maarja Noorak lõpetas samas sõidus 21. kohal. Teine, pikem sõit peeti pühapäeval ja sõitu alustati kuivades oludes. Hoovihmad ei jätnud puudutamata ka auto24ringi ja seda just Superstock 600 klassi teises sõidus. Rada oli alguses kohati märg ja teisest kurvist välja kiirendamisel tegi Kaiko Kolkanen highside’i ning kukkumise tagajärjel murdis randme. Ta viidi haiglasse, kus talle tehti operatsioon ja lasti koju paranema. Vihmasaju tõttu sõit peatati ja sõitjad tulid boksidesse, et alla panna vihmarehvid. Tihedas vihmasajus sõidetud sõidus oli Maarja Noorak kümnes.

„Kaiko kiirus ja koht esimeses sõidus olid väga rõõmustavad ja näitasid, et olime saanud tema tsikli heasse seadesse ning Kaiko ise tegi ka stardi ja sõiduga väga hea töö. Teise sõidu kukkumine tähendab seda, et nüüd tuleb tal kuni poolteist kuud pausi, loodame, et augustis on ta Eneos Eesti meistrivõistluste etapil taas rajal. Vihur Motosport soovib Kaikole head ja kiiret paranemist. Maarja oli väga tubli, ringiajad olid korralikud ja saime tema jaoks seaded paika ning ta saab neid nüüd oma tsikli juures kasutada“ rääkis tiimi juht Marko Rohtlaan peale teist võistluspäeva.
Mõlemad Superstock 600 klassi sõidud võitis Niki Tuuli Hannes Soomeri ees.

Jüri Randla juunior startis esimest korda suurema tsikliga B1200 klassis. See oli tema esimeseks stardiks Yamaha R1 tsikliga, mis sai valmis vahetult enne võistlust. B1200 sõitis koos Superbike klassiga ja rajal oli üle 30 tsikli. Avasõidus oli Randla juunior oma klassi 11. ja teises sõidus 10. kohal. Marko Rohtlaane sõnul jäi Jüril puudu nö võistluskiirusel treeningust uue tsikliga, kuid tema kiirus oli vaatamata sellele korralik ja siit on hea edasi minna 23.-24. juulil Scandinavian Open võistlusele Rootsis.

Aukülalistena viibisid võistlusel kohal Vihuri legendaarse meeskonnaga ühel või teisel moel seotud olnud teenekad Eesti motosportlased nagu Lembit Teesalu, Jüri Raudsik, Jüri Preobraženski, Peeter Koval ja paljud teised. Vihur Motosport eestvedajad Marko Rohtlaan ja Jüri Randla juunior tutvustasid neile meeskonna boksi, tsikleid ning legendaarsed motomehed elasid kaasa hooaja suurimale motoringraja võistlusele.

„Eraldi tänusõnad edastame peakorraldaja Andres Hallile, kõik oli suurepärane ja tööd oli selle nädalavahetuse õnnestumiseks tehtud palju. Sõitjate paraad tsiklitega Pärnu kesklinnas, tiheda konkurentsi ja suure osavõtjatearvuga võistlusklassid, kõik see andis super fiilingu. Sellist võistlust on vaja ja soovime jõudu korraldajatele,“ kiitis Marko Rohtlaan korraldajaid.

Vihur Motosport järgmine start on 23.-24. juulil Rootsis, Scandiavian Openil. Eneos Eesti motoringraja meistrivõistlused jätkuvad augustis.

Pühapäevane võistluspäev on täispikkuses järelvaadatav siin: http://tv.delfi.ee/sport/automoto/taispikkuses-eesti-soome-meistrivoistlused-ringrajasoidus?id=75028769