Viidas parandas oma punktiseisu ning saavutas Saksas taas teise koha

Tristan Viidas. Foto: 1VIER.COM

Tristan Viidas kihutas taaskord tiimikaaslasest norraka Inge Hansesætrega Saksamaal, kus nad saavutasid laupäeval VLN Endurance Championship – Nürburgring sarjas BMW M235i-ga oma klassis 16. masina hulgas teise koha. Kokku oli rajal 146 autot ning üldarvestuses oldi 39. kohal.

Ajasõitu alustas norrakas ning sõitis välja kiiruselt 4. aja. Järgmisena asus rooli Viidas ning tõstis auto oma isikliku parima ringiajaga (9.06.2) esimeseks. Ajasõidu lõpuks langeti siiski teiseks ning esireast alustati ka sõitu.

Stardiga langes Hansesætre viiendaks, kuid tuli esimeselt ringilt neljandana. Tänu kiirele boksipeatusele ja sõitjavahetusele tõusis Viidas rajale minnes kolmandaks ning hakkas jõudsalt teisele kohale lähenema. Konkurenti aga Viidas kinni ei püüdnudki, sest takerdus pidevalt aeglasemate sõitjate taha. Teine boksipeatus ei toonud suuri muutusi, kuid kolmanda boksipeatusega tõusis Viidas teiseks ning teisel kohal ta ka lõpetas.

„Peale Inget rooli hüpates ning rajale minnes oli tunne hea ja hoog üleval ning sai hakata vahet eesoleva konkurendiga vähendama. Paraku aga jäädi mulle pidevalt kurvilistel osadel ette, mistõttu kaotasin kogu võidetud aja. Ja nii kordus mitu ringi järjest. Peale boksipeatust taas rajale minnes oli meil kiirus sama ning ka vahe jäi samaks. Teine koht püsis mul pidevalt nägemiskauguses, mistõttu ei lasknud ma end lõdvaks ning punnisin edasi. Tänu heale strateegiale tõusin viimase boksipeatusega teiseks ning nii sõit lõppeski,“ võttis Viidas oma sõidu kokku. „Teine koht andis igati korraliku punktilisa, kuid esikoha punktid oleks veel magusamad olnud,“ jäi Viidasel kripeldama.

VLN sarja üheksast sõidust jääb hooaja lõpuni veel vaid kolm etappi. Järgmine sõit toimub 21. septembril, kus võistlustulle astuvad M235i-ga taaskord Viidas ja Hansesætre.