Võrumaa talverallile registreerus pea 70 meeskonda

Raul Jeets - Andrus Toom ERC rally Liepaja. Foto: Indrek Allik
Raul jeets ERC rally Liepaja. Foto: Indrek Allik
Pühapäeval, 16. veebruaril sõidetakse selle aasta esimene EAL Eesti autoralli meistrivõistluste etapp Võrumaa talveralli. Nädalavahetusel lõppenud eelregistreerimise järel on kirjas 68 meeskonda seitsmest riigist.

Sõitmas saab näha väga erinevaid masinaid alustades uutest Ford Fiesta R5 autodest ja lõpetades veoautodega. Võrumaa talveralli start antakse 16. veebruaril kell 8.30 Võru kesklinnas asuvalt poodiumilt, kus sama päeva õhtul kell 18.40 ka ralli finišipoodium.

Esimesena lähevad Võrus rajale Martin Kangur – Kuldar Sikk (Ford Fiesta S2000), kellele on selle aasta esimeseks stardiks. Nende järel lähevad rajale esimesed N4 klassi sõitjad Rainer Aus – Simo Koskinen (Mitsubishi Lancer EVO 9). Järgnevad kolm meeskonda on sõitsid ennast soojaks FIA ERC etapil Lätis. Kolmas stardinumber kuulub ekipaazile Timmu Kõrge – Erki Pints (Ford Fiesta R5), neljas Siim Plangi – Marek Sarapuu ja viies Raul Jeets – Andrus Toom (Ford Fiesta R5). Neile järgnevad Markus Abram – Rein Jõessar (Mitsubishi Lancer EVO X) ja Roland Murakas – Kalle Adler (Mitsubishi Lancer EVO X)

Esimesed kaheveolised autod stardirivis on rahvusliku E-rühma klassi E11 sõitjad. Esmalt stardinumbri all 16 valitsevad meistrid Ago Ahu – Kalle Ahu (BMW M3) ja nende järel Toomas Vask – Taaniel Tigas (BMW M3) ning Lembit Soe – Ahto Pihlas (Toyota Starlet).

Esiveoliste autode arvestuses läheb esimesena rajale valitsev meister Sander Pärn (Ford Fiesta R2), kelle auto kannab numbrit 19 ja kelle kaardilugejaks on esmakordselt Wales’ist pärit James Michael Morgan. Nende järel lähevad rajale samuti 2WD 1600 klassi sõitjad Rainer Rohtmets – Rauno Rohtmets (Citroen C2) ja 2WD 2000 klassi sõitjad Sander Siniorg – Annika Arnek (Honda Civic Type-R). Järgmised kaks esiveolistel sõitvat meeskonda kuuluvad taas klassi 2WD 1600, Rasmus Uustulnd – Imre Kuusk (Ford Fiesta
R2) ja kiired lätlased Kristaps Feldmanis – Andris Velme (Ford Fiesta).

Stardirivi lõpetavad kaks veoautot, Toomas Repp – Oliver Ojaveer ja eelmise aasta autokrossi Eesti meister Mikk Mäesaar koos Illimar Hirsnikuga. Mõlema meeskonna autoks on GAZ 53.

Vaata registreerunud võistlejaid:
www.autosport.ee/rallyreg/index.php?page=27&race_id=269&

Võrumaa talveralli pealtvaatajate programm on kolmapäeval ilmuva Autolehe vahel ja ralliraadioks on tuttav Marta raadio, mis levib Lõuna-Eestis sagedusel 100,7 Mhz ning internetis www.martafm.ee Võrumaa talveralli katsed on pealtvaatajatele tasulised, käepael, mis tagab pääsu katsetele maksab 5 eurot ja on müügil Võru Olerex’is ja kiiruskatsete juures olevates müügikohtades.

Võrumaa talveralli sõidetakse alati suurt naudingut pakkunud Haanja, Vastseliina, Misso ja Võru valdade teedel. Kiiruskatseid on kokku kaheksa ja nende kogupikkuseks on 105,07 kilomeetrit.

Võrumaa talveralli start antakse 16. veebruaril kell 8.30 Võru kesklinnast, esimesel, Mariine Auto katsel on esimene auto kell 8.53. Peale viimast, Tehase Auto katset, mis on ka ralli punktikatseks, jõuavad Võrumaa talveralli võitjad Võru kesklinnas olevale poodiumile samal päeval kell 18.40.