Aasta suurim motospordisündmus toimub juba sellel nädalavahetusel

Foto: Rauno Kais
Foto: Rauno Kais
Eeloleval nädalavahetusel toimub taas Kiviõli tuhamäe motokompleksis külgvankrite MM- ja quadracerite EM-etapp ning esmakordselt on tegemist lausa kolm päeva kestva suurüritusega, kus tegemisi ja kaasaelamist jagub kõigiks kolmeks päevaks.

Baltikumi suurim motofestival saab avapaugu juba reedel, 5. augustil, mil rahva ette tuuakse mitu kaasaelamist ja ka tehnikahuvilistele osalemislusti pakkuvat show-võistlust. Esimesena astuvad võistlustulle sääreväristajad ehk punnvõrrid, peale mida toimub suusakeskuse ette rajatud erinevate takistustega vürtsitatud rajal ekstreemne enduro proloog. Samal ajal algab ka suusanõlval asuval mägiautode rajal isetehtud sõidukite võistlus, kus mäest kihutatakse alla enda tehtud mootoriteta masinatel. Peale neid aga hakkavad sama rada pidi mäkke sõitma tänavatsiklite omanikud, kelle jaoks on loodud lausa kolm eraldi võistlusklassi.

Laupäev kuulub juba “tõsisele” spordile. Kiviõli motofestivali ajaloos peetakse esmakordselt maha enduurosprindi võistlus, mis kuulub Eesti karikavõistluste arvestusse ning millel osalevad enamus Baltimaade ja Soome kiiremad enduurosõitjad. Samal ajal algavad ka krossirajal külgvankrite ning quadide treening- ja kvalifikatsioonisõidud ning õhtu lõpetavad ekstreemne mäkketõusuvõistlus ja traditsiooniline spetsiaalselt valgustatud rajal toimuv efektne soolotsiklite öökross.

Pühapäeval heitlevad aga kahekümne erineva riigi külgvankrite meeskonnad maailma- ja quadisõitjad Euroopa meistrivõistluste punktide ees. Sealjuures quadidel tuleb kindlasti väga põnev võistlus, sest tegemist on selle tiitlivõistluse finaaletapiga, kus iga punkt on üliväärtuslik sest punktivahed on väikesed.

Motofestivalil loovad reedel meeleolu Karl-Erik Taukar Band ja Terminaator ning laupäeval A le Coq löögirühma trummishow, Kolumbus Kris ja Koit Toome & The Band.

Kõigil kolmel päeval toimub hulgaliselt mänge publikule, lastele on avatud oma tegevusalad ning soovijad saavad proovida tuhamäe seikluskeskuse mägiautode rada ning ekstreemset trosslaskumise seiklusspordiatraktsiooni.

Kiviõli Motofestivali kaasrahastab Euroopa Liit, Euroopa Regionaalarengu Fondi kaudu.

Detailne info võistlusest ja ajakavast on leitav veebilehelt www.motokross.ee.