Aksel Pärtelpoeg tuli kodusel SuperMoto Euroopa meistrivõistluste etapil teiseks

Aksel Pärtelpoeg (vasakul). Foto: Edgar Seemendi

Täna sõideti Tabasalu kardirajal SuperMoto EM etapp klassidele SM Junior ja S3, kus poodiumile pääses mõlemas klassis üks eestlane. Nooremas arvestuses oli Aksel Pärtelpoeg teine ja sama koha sai ka S3 klassis Kristjan Siilak.

SM Junior klassis heitlesid mõlemas sõidu esikohale eelmise aasta Euroopa meister tšehh Jan Ulman (TM) ja toonane EM pronks Aksel Pärtelpoeg (Husqvarna, Äksi39Team). Esimest sõitu asus juhtima soomlane Ossi Rantala (Honda), kuid mõned kurvid hiljem ta kukkus ning liidriks asuks Ulman, kuid peagi haaras liidrikoha Pärtelpoeg, kes tšehhist efektselt mööda sai. Mõned ringid hiljem suutis Ulman aga eestlasest mööda suruda ja liiderduo kadus konkurentidelt eest. Pärtelpoeg proovis tšehhist mööduda, kuid eksis ja kukkus ning Ulman sai seejärel rahulikult võiduka lõpuni sõita. Kolmandana ületas lõpujoone peale kukkumist meeletut tempot ja mitmeid möödasõite teinud Rantala.
Teises sõidus haaras Ulman kohe liidrikoha ja jälle sõideti Pärtelpojaga ratas rattas enamus sõidust koos ning taas oli kahjuks eestlase kord eksida, peale mida oli tšehhi edu juba liialt suur, et Pärtelpoeg teda ohustada suutnuks. Eestlase järel kolmandana lõpetas terve sõidu samal kohal sõitnud Rantala.
Kahe sõidu kokkuvõttes võitis etapi seega Ulman Pärtelpoja ja Rantala ees. Sama esikolmik oli ka Eesti meistrivõistluste arvestuses.

S1 ja S3 start- Foto: Edgar Seemendi

Euroopa MV klass S3 võistles koos võimsama Eesti meistrivõistluste S1 klassiga, mistõttu esimeste kohtade eest võistlesid just viimase klassi sõitjad. Avasõidus heitlesid esikohale terve distantsi soomlane Sami Salstola (TM) ja Soomes elav eestlane Eero Madisson (KTM) ning sõidu lahendus saabus alles viimasel ringil, kus Madissoni tsikli mootor purunes. See tõstis teiseks Prants Palsi (TM, Vihur Motosport) ja kolmandaks venelase Alexander Latyshevi (Honda). Peale sõitu selgus, et mitmed sõitjad eksisid kollase lipu reegli vastu, mille tulemusena nende tulemust langetati 5 koha võrra. Mainitud sportlaste hulgas oli ka Salstola, mis tähendas, et sõidu esimesed kaks olid Pals ja Latyshev ning Salstola kuulus kolmas koht, kuna ta edestas ülejäänud konkurente juba ringiga.
Teist sõitu asus juhtima varutsiklil võistelnud Madisson, kuid ka see masin lõpetas peagi töölepingu ja noormees pidi boksi sõitma. Kohe juhtus ka üks suurem kukkumine, peale mida sõit katkestati ja anti kordusstart. Seal sai kõige paremini minema Salstola, kes kadus peagi konkurentidelt eest ja võttis kindla võidu. Sama kindlalt sõitis teisel kohal Prants Pals ning kolmandaks sõitis end avasõidus kukkunud ja 5. koha saanud soomlane Sami Uutela (Honda).
Kahe sõidu kokkuvõttes võttis etapivõidu Prants Pals Salstola ja teises sõidus 4. koha saanud Latyshevi ees.
S3 klassis võitis etapi tšehh Denis Fligr (Honda) Kristjan Siilaku (Husqvarna, Vihur Motosport) ees. Koos S1 ja S3ga rajal olnud Eesti arvestusse kuulunud Open masinaklassi nobedaim oli Siilak soomlaste Tero Kolehmaineni (TM) ja Eetu Ihalaineni (Husqvarna) ees.

Tabasalus peeti ka kahe Eesti tiitlivõistluse arvestusse kuuluva masinaklassi etapid, kus SuperQuad klassis võitis etapi Raul Kirt (KTM, Estonian Supermoto Racing), kes võitis esimese sõidu ja oli teises teine, kusjuures viimase sõidu viimasel ringil liidrina sõites murdus ta masinal velg ning mees ületas lõpujoone kolmerattalise quadiga. Teise koha sai avasõidu 3. ja viimase 1. kohaga lõpetanud Viljar Värat (Honda, Estonian Supermoto Racing) ning kolmandaks tuli sõitudes 2. ja 3. koha saanud Tõnu Zeiger (KTM, Kagu MK).

Raul Kirt. Foto: Edgar Seemendi

Soolode S4 klassis moodustasid esikolmiku nii mõlemas sõidus, kui kokku Alex Vetkin (Husqvarna, Vihur Motosport), Karl Takk (TM, Vihur Motosport) ja Marek Virves (Kawasaki, Motodepoo Team Green). Koos S4-ga oli rajal ka üks StreetMoto klassi sõitja Sander Pikhoff (Husqvarna), kes sai selles arvestuses esikoha.

SM Junior ja S3 klassi Euroopa meistrivõistlused jätkuvad 1. septembril Bulgaarias Pleveni rajal. Eesti meistri- ja karikavõistlustel on veel jäänud pidada kaks etappi, mis sõidetakse ühel nädalavahetusel 10. ja 11. augustil Rapla kardirajal.