Allar Pent Hollandi meistrivõistluste etapil teine

Allar Pent. Foto: RGP Photo
Tänavu peamiselt Hollandi juunioride meistrivõistlustele pühenduv Allar Pent võistles lõppenud nädalavahetusel kahel erineval võistlusel ja saavutas kummalgi päeval head tulemused.

Laupäeval sõitis Pent otse lennujaamast Den Dungeni krossirajale Hollandi hobikrossisarja etapile, kus ta osales oma 65cc tsiklil suuremate 85cc ning veteranide MX1 ja MX2 klasside ühissõitudes. Avasõidus sai Pent suuremate tsiklite seas tagasihoidliku stardi, kuid suutis head tempot tehes 24 osaleja seas end lõpuks kaheksandaks sõita. Teine sõit algas eestlase jaoks paremini ja ta oli esimese ringi järel kümnenda koha piirimail ning ületas lõpujoone viiendana.

Pühapäeval oli Pent juba stardis kuulsal Valkenswaardi krossirajal, kus peeti Hollandi juunioride meistrivõistluste 11-s etapp ning kvalifikatsioonis sõitis ta välja neljanda aja. Avasõidus sai Pent hea stardi ning sõitis enamus sõidust kolmandal kohal, kuid eelviimasel ringil tõusis teiseks, kuna üks konkurent eksis ringide lugemisega ja keeras korraks boksi. Teine sõit algas eestlase jaoks sama hästi ja ta heitles terve sõidu esikolmikus ning lõpetas seekord kolmandal kohal.
Etapivõidu saavutas avasõidu võitnud ja viimase teisena lõpetanud meistrivõistluste liider Kay Karssemakers (195 punkti), Pent (186 p) oli teine ja kolmanda koha sai Scott Smulders (177 p), kes lõpetas sõidud vastavalt kolmanda ja viiendana.
Meistrivõistluseid juhib endiselt Karssemakers, kellel on peale Valkenswaardi etappi koos 1946 punkti, Pent jääb temast maha 73 punktiga, kellest omakorda 98 punkti kaugusel asub viimasel etapil viienda koha saanud Max van den Elzen.

“Laupäeval hommikul kell 9:30 saabusime Amsterdami lennujaama ja juba kell 13:30 osales Allar treeningu mõttes võistlusel Den Dungen-is, kus oli hea võimalus startida koos veteranide ning oma Hollandi suurima konkurendi Kay Karssemakersi ja tema venna Stefiga, kes sõidab 85cc tsiklil. Need kolm poissi lubati ainsana suurtega koos sõitma ja Allari tulemus, üldises arvestuses viies koht, oli väga hea. Poisile rada meeldis ja tal oli lõbus. Pühapäeval sõitis Allar juba Valkenswaardi suurepärasel rajal. Esimese sõidu tulemus oli hea teine koht ja seda tänu kindlale sõidule, teise sõidu esimeselt ringilt tulles oli kohe näha, et tuleb põnev võidusõit. Rada oli korralikult soones ja aukus ehk siis tunduvalt raskemaks muutunud. Allar möödus esimeselt ringilt tulles finišihüppel Smulderist ning asus koos Karssemakersi ja van den Elzeniga lahingut pidama. Kogu võistlus sõideti kolmekesi ratas-rattas ja järgnevatest sõitjatest pea 2-3 sekundit kiiremaid ringiaegu. Veidi tõrkuv tsikkel ei lubanud aga Allaril möödasõitudeks piisavalt kiire olla ja nii tuli põneva sõidu tulemusena kolmanda kohaga leppida. Lõpus oli esikolmik 3 sekundi sees ning neljas poiss juba pea poole minuti kaugusel. Tõeliselt nauditav sõit oli ja tulemusele vaatamata jäi Allar võistlusega siiski rahule, kuna rada on kindlalt üks uusi lemmikuid, ilm oli ilus ja võistlus nauditav. Peale sõite saime head nõu Sahkar KTM Racing meeskonna sõitja Jago Geertsi isalt tsikli osas ja suur tänu talle selle eest! Libisevast sidurist tingituna on ilmselt ka viimased paar etappi veidi “lahjaks” jäänud, kuid tuleval nädalavahetusel on loodetavasti teine pilt, kuna tehnika on hetkel heades kätes,” võttis oma poja teguderohke nädalavahetuse kokku isa Aivar.

Hollandi meistrivõistluste järgmine etapp sõidetakse juba eeloleval nädalavahetusel 20. septembril St. Isidorushoeve krossirajal.