Anastassia Kovalenko jäi Misanos poodiumist ainult 0,1 sekundi kaugusele

Anastassia Kovalenko

Nädalavahetusel peeti Misano rajal Itaalia meistrivõistlused Yamaha R3 karikasarjas, kus Eesti motoringrajasõitja Anastassia Kovalenko teenis naiste arvestuses neljanda koha, jäädes konkurendile vaid 0,1 sekundit alla. Üldarvestuses meestega oli Kovalenko 21. kohal 40-st sõitjast.

“Muidugi oli eesmärk tulla naiste arvestuses esikolmikusse. Terve võistluse vältel sõitsime ühes suures grupis ning vahetasime positsioone. Finišisse jõudsime ratas rattas ning kahjuks jäin vaid 0,1 sekundiga alla kolmandale kohale. Ka teine koht oli vaid 0,8 sekundi kaugusel,” kommenteeris Kovalenko.

“Ka üldises meeste arvestuses 21. koht pole sugugi halb, arvestades, et stardis oli 40 sõitjat. Samas tean, et minu potentsiaal on olla top 15 seas. Üldiselt olen nädalavahetusega rahul, kuivõrd sain ratta seadistuse ning tunnetuse palju paremaks. Samuti oli terve nädalavahetuse jooksul väga palju kukkumisi ning avariisid, kuivõrd rada oli suhteliselt libe. Imekombel suutsin kukkumisi vältida,” lisas Kovalenko. “ Kindlasti tegi Itaalia MotoXracing tiim, väga head tööd ning mulle jagati mitmeid soovitusi, mida peaksin oma stiili juures muutma. Samuti olen tänulik oma peasponsor Alexelale, et see sain selle hooaja kaasa sõita väga heas tiimis.”