Andero Lusbo sai Hispaanias neljanda koha

Andero Lusbo
Paralleelselt motokrossi maailmameistrivõistluste etapiga sõideti Hispaanias Red Sandi krossirajal EMX300 klassi Euroopa meistrivõistluste teine etapp, kus oli ka stardis A1M Husqvarna tiimi sõitja Andero Lusbo. Hispaanias algas ka EMX250 sari, seal tegi oma hooaja esimese stardi tänavu Estonian Express meeskonnaga liitunud Karel Kutsar.

Andero Lusbo (Husqvarna) näitas EMX300 kvalifkatsioonis väga head kiirust ja sai seal kirja paremuselt kolmanda aja.
Esimene sõit õnnestus Lusbol samuti väga hästi, kui ta sõidu lõpus tõusis kolmandaks ja isegi ohustas teisel kohal sõitnud itaallast Manuel Iacopit, kuigi seekord jäi veel natuke puudu. Sõidu võitis hollandlane Mike Kras.
Pühapäeval peetud teises sõidus oli Lusbo taas hoos ja hoolimata tagasihoidlikust stardist tõusis ta lõpuks siiski viiendaks. Oleks ta koha võrra kõrgemal olnud, siis pääsenuks ta päeva lõpuks poodiumile tõusnud, kuna tema ees lõpetasid Kras ning seejärel laupäeval 5. koha saanud Greg Smets, laupäeva 4. Alonso Sanchez Osuna ja laupäeva 6. Brad Anderson.
Etapivõidu sai seega 50 punktiga Kras, teiseks tuli Smets (38 p) ja kolmandaks Sanchez Osuna (36 p), kellega võrdse punktisumma kogus ka Lusbo. Meistrivõistluste kokkuvõttes tõusis Lusbo (59 p) neljandale kohale, liidriks asus Kras (92 p), kellele järgnevad Smets (88 p) ja Anderson (77 p).

Karel Kutsar (KTM) alustas oma EMX250 klassi võistlust samuti väga hästi, kui ta oli enda grupi ajasõidus kolmas. Kahjuks osales ta esimese sõidu stardi kukkumises ja oli seetõttu avaringil viimaste hulgas. Peale seda tegi noormees aga väga head tempot olles üks kiireimaid mehi rajal ning tõusis lõpuks 13ndaks.
Pühapäeval peetud teises sõidus sai Kutsar parema stardi ja esimese ringi lõpuks oli ta teise kümne keskel. Sõidu lõpuks oli ta tõusnud juba kuuendaks, kuid viiendat kohta rünnates Kutsar kukkus ja kuna ta tsikkel jäi nii õnnetult valli taha kinni, siis kaotas ta konkurentidele peaaegu ringi ja oli 36.
Kahe sõidu tulemusena sai Kutsar 8 punktiga 19nda koha, avaetapi võitis prantslane Pierre Goupillon (42 p) kaasmaalase Tom Vialle (40 p) ja inglase Mel Pococki (37 p ) ees.

EMX250 järgmine etapp sõidetakse 15 aprillil Portugalis, EMX300 sari jätkub 1. mail Venemaal.