Andero Lusbo teenis Venemaal EMX2T klassis 3. koha

Andero Lusbo. Foto: MXGP

Venemaal Orlyonoki krossirajal toimus sel nädalavahetusel EMX2T klassi Euroopa meistrivõistluste neljas etapp. Tänavuse hooaja parima tulemuse tegi seal A1M Motorsport Husqvarna meeskonna sõitja Andero Lusbo, kes saavutas etapi kokkuvõttes kolmanda koha.

Ajasõidus esikoha teeninud Lusbo võttis eile toimunud avasõidu alguses sisse kolmanda koha. Teisel ringil möödus ta hollandlasest Mike Krasist ning tõusis teiseks. Kogu ülejäänud sõidu sõitiski Andero teisel kohal ja kuigi esikoht oli pidevalt käeulatuses, siis finišis oli meie mees ikkagi teisena. Sõidu võitis Todd Kellet (Yamaha, Suurbritannia), kolmas oli sarja liider Brad Anderson (KTM, Suurbritannia).

Täna toimunud teises sõidus asus Lusbo stardi järel taas kolmandale kohale. Liidrikoha võttis enda kätte Anderson, teine oli Kellet. Esikolmik püsis muutumatuna kogu sõidu vältel. Anderson tuligi finišisse esimesena, Kellet lõpetas sõidu teisena ja Lusbo kolmandana.

Etapi kokkuvõttes teenis Andero Lusbo 42 punktiga kolmanda koha, see on tema tänavuse hooaja esimeseks poodiumikohaks. Võidu võttis 47 punktiga Todd Kellet, teise koha sai 45 punktiga Brad Anderson. Nelja etapi järel hoiab Lusbo 124 punktiga viiendat kohta. Sarja liider on 163 punktiga Anderson.