Andre Kiilile Soomes kolm võitu kolmest

Andre Kiil (91). Foto: Pertti Kangasniemi
Andre Kiil (91). Foto: Pertti Kangasniemi
HRX Eesti autoringraja meistrivõistluste sari klassile BMW 325 Cup jätkus laupäeval ja pühapäeval Soomes, Kemora rajal. Taas sõideti koos soomlaste klassiga Xtreme Race, kus kasutusel samasuguste tehniliste tingimustega BMW’d, mis Eesti sarjas.

See on teine Eesti meistrivõistluste etapp Soomes ja taas ei jätnud Eesti sõitjad soomlastele nende kodurajal palju võimalusi. Väga tugeva nädalavahetuse tegi hat-trickiga Andre Kiil, kes võitis kõik kolm sõitu.

Esimeses sõidus lõpetas Kiili järel teisena valitsev Vormel Scandic Eesti meister Tõnis Vanaselja, kes sellel aastal ka kereautoga sõidab, finišijoonel lahutas kahte eestlast 8,2 sekundit. Kolmandana tuli üle lõpujoone soomlaste parim, Markus Grönthal, neljas koht kuulus Mikk Maatenile, kes kaotades Grönthalile 0,2 sekundit.

Teises sõidus tuli teisena üle lõpujoone Sten Pentus, kes kaotas Kiilile 4,4 sekundit. Eesti sõitjatest oli kolmas Allan Tigane, kes üldarvestuses oli viies.

Pühapäeval sõideti 45 minutiline sõit, kus võimalik ka juhti vahetada, kui sõidetakse kahekesi. Siin tegid eestlased platsi puhtaks ja üldkokkuvõttes soomlastel poodiumile asja polnud. Andre Kiilile võit, teine Tõnis Vanaselja ja kolmandad Allan Tigane ning Henrik Eeltee, kes tulid vaid pool sekundit peale Vanaseljat üle lõpujoone.

HRX Eesti autoringraja meistrivõistlused jätkuvad koduse suurima võidusõiduga. Suur Võidusõit 2016 sõidetakse 1.-2. juulil auto24ringil ja see on ka Soome meistrivõistluste etapp.