BucciMoto Pitbike karikasarja võitis Heido Havam

Heido Havam. Foto: Helen Urbanik
Heido Havam võitis täna Jõgeval Linnamäe krossirajal toimunud BucciMoto Pitbike karikasarja suure ülekaaluga klassis Pitbike A.

Neljaetapilise pitbike’ide sarja viimane osavõistlus leidis Linnamäe hüpeterohkel rajal aset pea ideaalsetes tingimustes, kui kohatine hoovihm välja arvata. Havam on (BuccoMoto, HRC Eesti Racing Team) võitnud kõik senised etapid ning ka Linnamäel ei leidunud talle vastast. „Võit tuli lihtsalt, liiga lihtsalt,“ kommenteeris Havam saavutust.

Havam läks klassis Pitbike A kohe alguses juhtima nii esimest kui teist sõitu ning püsis liidrikohal lõpuni. Mõlemas sõidus sõitis end teiseks Sasha Võsa (BucciMoto, Mini RC), kolmandaks trügis Juss Maidla (BucciMoto, Kagu MK).

Kvalifikatsioonitulemuste järgi nõrgemaks jaotatud klassis Pitbike B oli esikolmik viimasel etapil Marnet Teichmann (BucciMoto, Mägi Racing), Rasmus Räbbin (Pitpro, Mini RC) ja Reinis Felders (BucciMoto, Läti).

Havam tuli Pitbike A+B klasside karikavõitjaks 468 punktiga Juss Maidla (391 p) ja Karl Linke (332 p, Mini RC) ees.

Klassis Pitbike 35+ võitis Linnamäe võistluse sarja eestvedaja Marko Lepik (BucciMoto, Mini RC) Romet Ahi (Pitpro, Mini RC) ja Gints Markovsi ees (Pitpro, Läti). Kuna Lepik kahel esimesel etapil ei osalenud, tuli üldvõitjaks Ahi (183 p), teine oli Markovs (154 p) ja kolmas Raul Rammula (135 p, Mini RC).

Klassis Semi 88 läks esimest sõitu juhtima Kristel Raba (Pitpro, Viljandi VMK), kuid teisel ringil tuli tal liidrikoht loovutada Jurijs Sigajevsile (BucciMoto, Läti) ning viimasel ringil pääses mööda ka klubikaaslane Kaido Raud (YCF). Teises sõidus pääses Raba taas juhtima, kuid seegi kord trügis mitte just kõige parema stardi saanud Sigajevs temast mööda. Kolmanda koha võttis seekord aga Kristeli isa Toomas Raba (Pitpro). Päeva kokkuvõttes oli esimene Sigajevs ning tütar ja isa Rabad tõusid poodiumi järgmistele astmetele.

Sarja kokkuvõttes tuli karikavõitjaks aga Kristel Raba (173 p) Sigajevsi (143 p) ja Raul Rammula (140 p) ees.

Kõige nooremate Pitbike klassis Semi 88 juunior säras Linnamäel mõlemad sõidud võitnud Robin Kahu (Apollo) Kevin Naelso (Pitpro, Viljandi VMK) ja Ralf Kahu (YCF) ees. Robin Kahu võitis 188 punktiga ka sarja, teine oli Kevin Naelso (150 p) ja kolmas Ralf Kahu (130 p).