BucciMoto Pitbike sarja esimese etapi võitis Heido Havam

Heido Havam. Foto: Helen Urbanik
Koos motokrossi noortesarjaga algas eile Holstre-Nõmme krossirajal ka BucciMoto Pitbike karikasari.

Pitbike A klassi mõlema sõidu stardid ebaõnnestusid Heido Havamil (Rotek, HRC Eesti Racing Team), kuid vaatamata sellele oli kvalifikatsioonis konkurentidest 2,8 sekundit kiirema aja sõitnud Havam mõlemas sõidus esimesena finišis ja kokkuvõttes poodiumi kõrgeimal astmel. Esimeses sõidus tõusis Havam liidriks seitsmendaks ringiks, teises sõidus, kus ta stardis ka pisut vigastada sai, neljandaks ringiks, kuid tegi siis veel ühe vea ja pidi uuesti neljandalt kohalt liidreid jälitama asuma. Veel viimasel ringil juhtis Juss Maidla (BucciMoto, Kagu MK), kuid finišilipu sai Havam esimesena. Päeva kokkuvõttes oli Maidla Havami järel teine ja kolmas oli Sasha Võsa (BucciMoto, Mini RC).

Pitbike B klassi mõlemad sõidud võitis Marnek Teichmann (BucciMoto, Mägi Racing) Kaido Raali (Pitpro, Tihemetsa MK) ees. Esimeses sõidus oli kolmas Reinis Felders (BucciMoto, Läti) ja teises Kris Koppe (BucciMoto, Märjamaa Spordiklubi), kes oli kolmas ka kokkuvõttes.

Klassis Pitbike 35+ tõusis teise sõidu võiduga poodiumi kõrgeimale astmele Rometi Ahi (Pitpro, Mini RC), teise koha sai võrdsete punktidega Jurijs Sigajevs (BucciMoto, Läti) ja kolmanda Gints Markovs (Pitpro, Läti).

Pitbike’ide sarja tänavuseks uuenduseks on Semi 88 juunioride klass, kus võib võistelda kuni 14-aastasena ning mis stardib koos Semi 88 klassiga. Juunioride mõlemad sõidud võitis Mart Saluste (YCF, RedMoto Racing) Robin Kahu (Apollo) ja Henri Grünbergi ees (YCF, Viljandi VMK).

Semi 88 klassi esikolmik oli Jurijs Sigajevs (BucciMoto, Läti), Kristel Raba (Pitpro, Viljandi VMK) ja Toomas Raba (Pitpro, Viljandi VMK).

Ka BucciMoto Pitbike karikasari jätkub laupäeval, 5. mail Kuimetsas.