Eile alanud noorte motokrossi karikasarja avavõistluse 85cc põnevussõidus võidutses Karlis Reišulis

Karlis Reišulis. Foto: Helen Urbanik
Eile algas Holstre-Nõmme krossirajal kaheksaetapiline Eesti noorte motokrossi karikasari, kus 85cc klassi põnevussõidus võidutses lätlane Karlis Reišulis.

85cc kvalifikatsiooni kiireim oli Martin Michelis (KTM, RedMoto Racing), kes asus juhtima ka avasõitu. Kuid peale seitsmendat ringi tuli Michelisel amordiprobleemide tõttu katkestada ning teise sõitu noormees ei tulnud. Avasõidu liidriks läks Joosep Pärn (KTM, Pärnu Motoclub), kellest mõned ringid enne lõppu möödus siiski lätlane Karlis Reišulis (KTM). Teises sõidus sai väga hea stardi Mikk Martin Lõhmus (KTM, HRC Eesti Racing Team), kes hoidis teda jälitanud Reišulist pea kogu võistlusmaa selja taga, kuid lõpuks võttis lätlane siiski oma. Teise võrdse võistluspaari kolmanda-neljanda koha heitluses moodustasid Mikk Kallion (Husqvarna, Sõmerpalu MK) ja Janis Kubulins (Husqvarna, Läti), kuid ka siin tuli Kallionil lätlasele alla vanduda. Kahe sõidu kokkuvõttes astus poodiumi kõrgeimale astmele Reišulis, Lõhmus oli teine ja Kallion kolmas.

Tänavu on noorte karikasarjas esmakordselt kavas ka klass 125cc, kus seekord oli kohal kuus võidusõitjat. Äsja sama klassi Euroopa meistrivõistluste etapil finaali pääsenud Henry Vesilind (Husqvarna, Sõmerpalu MK) võitis mõlemad sõidud kindlalt Romeo Karu (KTM, KTM Racing Estonia) ja Kristers Suna (KTM, Läti) ees.

Rekordiline arv, 34 sõitjat osales klassis 65cc ning startida tuli lausa kahest reast. Kvalifikatsiooni kiireim oli korraldajaklubi Viljandi VMK sõitja Romeo Pikand (KTM), kes esimeses sõidus heitles küll lätlase Janis Reišulisega (Husqvarna), kuid läks lõpuks ikka konkurentidel üsna pikalt eest ka mõlemas võistlussõidus. Reišulis oli esimese sõidu teine ja kolmas Gregor Kuusk (Husqvarna, RedMoto Racing). Teises sõidus tegi eest ära läinud Pikandi järel väga tubli sõidu Mark Peterson (KTM, Valga MK), kes hoidis Reišulist kogu sõidu vältel enda taga. Võistluse kokkuvõttes oli esimene Pikand, teine Reišulis ja kolmas Peterson.

Ka 50cc klassis oli osalejaid meeldivalt palju, 24. Käesolevast aastast hakkas kehtima reegel, mille kohaselt selles klassis üle 20 osaleja korral jagatakse sõitjad kvalifikatsiooni tulemuste põhjal kahte sõitu. Tugevama grupi, A esimeses sõidus võidutsesid kaks soomlast, Eeka Laaksonen (KTM) ja Samuel Paalasmaa (Husqvarna), nende järel võttis kolmanda koha Lucas Leok (Husqvarna, Sõmerpalu MK), kes veel eelmisel aastal alustas motokrossikarjääri kõige pisemas 50 PW/Mini klassis. Ka A grupi teises sõidus olid samas soomlased kiiremad, kolmanda koha sai Krevor Marcel Nõmme (KTM, Kahro Racing) – ka tema alustas eelmisel aastal pisemas klassis. Päeva kokkuvõttes A grupi kiireimad olid päeva kokkuvõttes Laaksonen, Paalasmaa ja Nõmme. B grupi esikolmiku moodustasid Klimentii Kargin (KTM, Venemaa), Enri Lustus (Husqvarna, Sõmerpalu MK) ja Frankie Lvovs (Husqvarna, Vihur Motosport).

50 PW/Mini klassi kõige pisemate võidusõidus oli kiireim Enri Lustus Edvin Jürgeni (Viljandi VMK) ja Sebastian Johannes Klooreni (Husqvarna, Sõmerpalu MK) ees.

Eesti noorte motokrossi karikasari jätkub juba järgmisel laupäeval, 5. mail Raplamaal Kuimetsas.