Eestlased Alpe Adria jet-ski Touri I etapil edukad

Markus Lutsokert. Foto: Vittorio Ubertone
Neljateistkümne riigi jetisportlased kogunesid möödunud nädalavahetusel Horvaatiasse Fazanasse, et sõita Alpe Adria jet-ski Touri esimene etapp jetispordis. Eestit oli sinna esindama sõitnud üheksa sportlast.

Võistluse peakorraldaja Horvaatia Jetispordi Liidu president Davor Hundic oli meeldivalt üllatunud nähes kui palju sportlasi oli saabunud Eestist Horvaatiasse ja kiitis meie sportlaste aktiivsust. Horvaatias ootas neid ees väga ilus ilm ja ideaalsed võimalused testida oma tehnikat võistlusolukorras enne mai lõpus algavat MM-sarja.

SKI GP1 klassis osales kokku 17 võistlejat meie sportlastest olid stardis Markus Lutsokert, Marten Männi ja Ralf Üpraus. Kõigis kolmes sõidus andsid pealtvaatajatele suurepärase vaatemängu Markus ja Marten.
Kolmandas sõidus tekkis Marteni jetil väike tehniline rike ja ta oli sunnitud katkestama. Markus võitis ära kõik kolm sõitu ja saavutas etapivõidu, Marten sai kahe sõidu tulemuse põhjal etapilt kolmanda koha ja oma SKI GP1 debüüdi teinud Ralf Üpraus oli ühe sõidu põhjal 16 kohal. Marten Männi võistles veel klassis SKI GP3, kus ta saavutas 16 osavõtja seas kokkuvõttes teise koha.

SKI Ladies GP1 klassis olid võistlustules Kätriin Nilbe ja Jasmiin Üpraus. Mõlemad sõidud võitis Krista Uzare Lätist, Kätriin oli esimeses sõidus teine aga teises sõidu kehva stardi tulemusena lõpetas ta kolmandana. Jasmiin oli esimeses sõidus neljas ja teises sõidus teine. Kokkuvõttes esikoht Krista Uzarele, teine koht Kätriin Nilbele ja kolmas koht Jasmiin Üprausele.
Jasmiin Üpraus osales veel klassis SKI GP2, kus ta saavutas meeste konkurentsis etapilt tubli viienda koha.

SKI Veteran GP1 klassis, kus Eestit olid esindamas Andres Lauri, Henn Linth ja Egon Üpraus osales 15 võidusõitjat. Andres saavutas etapi kokkuvõttes viienda koha, Henn oli kaheksas ja Egon kaheteistkümnes.

Runabout klassides GP1 ja GP2 esindas Eestit Erkki Koppel. Oma põhiklassis Runabout GP2 saavutas Erkki etapilt kokkuvõttes suurepärase teise koha. Erkki osales oma GP2 masinaga ka võimsamas GP1 klassis, kus tegi ka väga tubli tulemuse saavutades etapilt viienda koha.

Kuue-etapilise Alpe Adria jet-ski Touri teine etapp toimub 18.-20. mail Itaalias Caorles.