Biene alustas enduro MM-sarja esikümnekohaga

Priit Biene (paremal). Foto: erakogu
Enduro maailmameistrivõistlused jätkusid karmides oludes Hispaanias, kus eestlaste lippu hoidis kõrgel Priit Biene.

Tegemist oli kaheksast etapist koosneva MM-sarja teise osavõistlusega, kuid esimese nn suvise võistlusega, sest avaetapp toimus märtsis Soomes. Etapp Hispaanias, Sanitago de Compostelas kujunes samuti küllaltki talviseks, kui soojakraade oli vaid 3-5 ja võidelda tuli rahesajuga.

Hispaanias toimus avalöök juunioride ja noorte klassidele, kus võrreldes mulluse hooajaga on toimunud mägratav osalejate kasv. Kokku oli stardis üle 80 sportlase.

Esimene võistluspäev algas Priit Biene (Husqvarna) jaoks rahulikult, näidates testidel esikümne aegasid. Lõunasel katsel Biene aga kukkus, tegi viga tsiklile, kuid suutis siiski finišisse jõuda. “Kukkusin päeva keskel ning lõhkusin ära ratta gaasirulli ning sõit oli häiritud. Tegelikult läks õnneks, et üldse võistlust jätkata sain,” ütles Biene, kes sai kirja 11. koha punktid.

Teisel päeval oli ilm väga ekstreemne, terve päev sadas vihma ja rahet ning olud läksid väga raskeks. Priit Biene näitas karmides tingimustes esiviisiku aegasid ning päeva lõpptulemuseks oli seitsmes koht. Hooaja kokkuvõttes on Biene punktitabelis kaheksas. Hispaanias võidutses juunioride seas itaallane Matteo Cavallo. Hooaeg jätkub 4.-6 maini Portugalis.

Baltikumi tänavune suurim endurosündmus on esmakordselt Eestis korraldatav enduro maailmameistrivõistluste etapp Enduro Tallinn GP, mis sõidetakse 1.-3. juunil Tallinnas Lauluväljakul ning Maardus ja Jõelähtmel.