EAL Akadeemia valiküritus sellel laupäeval LaitseRallyPark´s

Egon Kaur. Foto: EAL
Egon Kaur. Foto: EAL
Kolmandat aastat järjest korraldab Eesti Autospordi Liit koostöös FIA Institute´ga noorte koolitusprogrammi EAL Akadeemia. Eelmistel aastal palju positiivset vastukaja saanud EAL Akadeemia programmis osaleb sel aastal 6 talendikat noort autosportlast, kes valitakse välja 12 kandideerija seast sel laupäeval LaitseRallyPark´s toimuval selektsioonüritusel.

Terve pika päeva jooksul testitakse noorte võimeid nii mitmel eri tasandil. Päeva lõpuks selgitatakse välja parimad, otsuse juures saavad määravaks nii noore sportlase senised saavutused kui testipäeval näidatu.

„Meil on hea meel, et oleme jõudnud oma tegevustega kolmanda aastani ning et FIA on näinud potentsiaali meie tegemistes ning on nõustunud meid antud projekti juures toetama. Usume, et oleme seniste sessioonidega suutnud noortesse süstida usku, et palju sõltub just neist endist ning et võidusõidu võitmiseks ei ole alati tarvis ainult kiiret autot,“ ütleb EAL peasekretär Martin Harak. „Paneme suurt rõhku kõigele muule peale sõitmise, sest loomupäraselt kiired on osalejatest kõik. Tähtis on üles noppida
talendid, kelle õppimisvõime ja sihikindlus lubavad eeldada suuri tegusid tulevikus.“

Üheks olulisteks eeldusteks EAL Akadeemiasse pääsemisel saavad olema noore võidusõitja senised tulemused, kuid oluliseks peetakse ka tehnilist analüüsivõimet, esinemisoskust ning valmisolekut teha enese arengus suuremat sorti kvalitatiivne hüpe.

„Kõik EAL Akadeemia kandidaadid pidid eelnevalt täitma põhjaliku küsimustiku, millest saab omamoodi raamdokument nende selle aasta tegemiste juures. Küsimustik hõlmas erinevaid küsimusi valdkondades nagu näiteks meediasuhtlus, sponsorlus, mentaalne ning füüsiline ettevalmistus. Me ei eeldanud kandidaatidelt nn õigeid vastuseid, pigem oleme huvitatud võimalikult täpselt aru saama noore mõttemaailmast ning tema arusaamadest, kuidas temast võiks saada järgmine eestlane, kes jõuab välja maailmaareenile,“ selgitab projekti eestvedaja ning EAL noortekolleegiumi esimees Egon Kaur. „Olemasoleva infoga saame aga juba edasi töötada ning analüüsida, mil moel saame noore arengut kõige efektiivsemalt toetada.“

EAL Akadeemia käesoleva aasta lektoriteks saavad samuti olema tuntud oma ala spetsialistid. Viimase kahe aasta jooksul on koostööd tehtud näiteks selliste nimedega nagu Markko Märtin, Tarmo Tiits, Sten Pentus, Rainer Aus, Marko Asmer, Urmo Aava, Aave Hannus, Juss Roden, Tarmo Hõbe, Kuldar Sikk jt.

„Autosport ei koosne ju ainult sõidust, oluline on anda meie tulevikulootustele edasi suuniseid füüsilise ja vaimse ettevalmistuse osas, kuidas selles vallas end arendada ning õppida seadma ja saavutama eesmärke. Professionaalses spordis on väga tähtis osa aja planeerimisel, suhtlusel meediaga, sponsorlus ning loomulikult autode seadistamisel ja ettevalmistusel. EAL Akadeemia ülesanne on välja valida suurima kasvupotensiaaliga noor ning juhatada talle kätte õige tee,“ selgitab Kaur.

31. mai valiküritusel LaitseRallyPark´s osalevad võidusõitjad:
– Ian Adrian Jõeorg
– Sander Siniorg
– Kristian Pints
– Marten Teppan
– Roland Poom
– Rasmus Uustulnd
– Karl-Martin Volver
– Ralf Aron
– Kenneth Sepp
– Oliver Nurmik
– Kaspar Korjus
– Keiro Orgus

EAL Akadeemia on EAL ja FIA Institute poolt ellu kutsutud noorte autosportlaste koolitusprogramm, mille eesmärgiks on läbi koolituse arendada ja täiendada autosportlaste võimalusi spordimaailmas edukaks osalemiseks.