Eero Madisson võttis Aravetelt kaks väärt võitu

Eero Madisson. Foto: Rauno Kais

Läinud nädalavahetusel peeti Aravete kardirajal SuperMoto Eesti meistri- ja karikavõistluste teine ja kolmas etapp. Kui laupäeval sõideti rada ühte pidi, siis teisel kihutati vastassuunas, mis pakkus sõitjatele ja pealtvaatajatele palju põnevust. Kiireimas S1 klassis oli edukaim Eero Madisson, kes võidutses mõlemal päeval.

Aravetele oli kohale tulnud väga rahvusvaheline seltskond, kus Baltimaade parimatele pakkusid konkurentsi nii soomlased, venelased, valgevenelased ja ka britid.
Laupäevases S1 klassi avasõidus haaras Soomes elav eestlane Eero Madisson (KTM) juba sõidu alguses liidrikoha ning koos Patrick ja Prants Palsiga (mõlemad TM, Vihur Motosport) kihutati konkurentidelt eest. Sõidu edenedes suutis Madisson konkurentidega vahe sisse teha ja võttis kindla võidu. Palsi vendade duelli keeras oma kasuks lõpuks Patrick, kes sõidu viimases osas möödus vennast ja oli teine.
Madisson pääses ka teise sõidus alguses liidriks ning oma kohta enam ei loovutanud ja ka sellest sõidust tuli esikoht. Patrick Pals möödus seekord juba distantsi esimeses kolmandikus vend Prantsust ja oli lõpuks taas kindlalt teine.
Kahe sõidu kokkuvõttes võitis etapi Madisson (50 punkti) Patrick (44 p) ja Prants Palsi (40 p) ees.
Pühapäeva esimeses sõidus käis kõva duell sõidu algusest lõpuni Madissoni ja Patrick Palsi vahel ning ka seekord suutis Madisson külma närvi säilitada ja napi 0,7 sekundilise eduga Palsi ees lõpetada. Kolmandana ületas lõpujoone soomlane Sami Uutela (Yamaha.)
Teises võidukihutamises liidrikohal muutusi ei tulnud ja Madisson sõitis pea terve distantsi esikohal võiduka lõpuni. Patrick Pals möödus sõidu alguses kohe Uutelast ja kadus konkurendilt vaikselt eest ning ka sellest sõidust tuli kindel teine koht põhjanaabri ees.
Etapi esikolmik oli seega Madisson (50 p), Patrick Pals (44 p) ja Uutela (40 p).
S4 masinaklassis võitis laupäevase etapi Alex Vetkin klubikaaslase Sven Simulaski (mõlemad Husqvarna, Vihur Motosport) ja Marek Virvese (Kawasaki, Motodepoo Team Green) ees. Vetkin oli võidukas ka pühapäeval edestades seekord Simulaski ja Karl Takki (TM, Vihur Motosport).
Noorte SM85 klassis ei leidunud vastast laupäeval Karl Pärtelpojale (Husqvarna, Äksi39Team), kes võitis mõlemad sõidud klubikaaslase Karl Kutsari (KTM) ja Silver Sarapiku (TM, Vihur Motosport) ees. Pärtelpoeg oli võidukas ka pühapäeval, kus talle järgnesid selles klassis Hondal võistelnud Karl Takk ja Kutsar.
Väikseimas meistrivõistluste klassis SM65 võitis laupäeval etapi Mathias Vetkin (Husqvarna, Vihur Motosport), teise koha sai Otto Reinhard Viks (KTM, HRC Eesti) ja kolmanda avasõidus ebaõnnestunud, kuid teise sõidu kindlalt võitnud venelanna Alena Petrishina (Husqvarna). Vapper Venemaa tüdruk pühapäeval ei vääratanud ja lõpetas mõlemas sõidus kindlalt esimesena, teine oli seekord kokkuvõttes Vetkin ja kolmas Viks.
SuperQuadis võitis laupäeval Viljar Värat (Honda, Estonian SuperMoto Racing), kellele järgnesid Tõnu Zeiger (KTM, Kagu MK) ja Rolandas Vaivanda (KTM) Leedust. Värat saavutas esikoha ka pühapäeval, Zeiger oli taas teine, kuid kolmandaks tuli seekord Roman Mägi (Yamaha).

Eesti karikavõistluste arvestuses võitis koos S1 klassiga rajal osalenud Open klassis laupäeval etapi lätlane Edgars Ivuskans (TM) soomlaste Eetu Ihalaineni (Husqvarna) ja Tero Kolehmaineni (TM) ees. Pühapäeval oli aga Openis parim leedulane Vladas Goncarovas (KTM), kellele järgnesid Kolehmainen ja Ivuskans.
Koos S4ga aga rajal kihutanud StreetMoto klassis oli laupäeval esikolmik Domas Aidietis (Suzuki) Leedust, Roland Pikul ja lätlane Sandis Karklins (Husqvarna), pühapäeval võitis aga etapi leedulane Justinas Kavaliunas (Husqvarna), kellele järgnesid Aidietis ja Karklis.
SM50 arvestuses võitis laupäeval etapi sarnaselt eelmisele Lange etapile Läti poiss Andzejs Smulkevics (Husqvarna) Kristjan-Erich Luhaääre (KTM, Pärnu MC) ja Travis Siilaku (KTM, Vihur Motosport) ees. Pühapäeval oli aga esikolmik Robin Robert Mooses (Husqvarna, Äksi39Team), Smulkevics ja Luhaäär. Samades sõitudes, kuid kohalikele karikatele võistelnud PW50 arvestuses võidutses laupäeval Steven Eugen Tintso (KTM, AYR Racing Team), teise koha sai vapper tüdruk Meribel Kask (Husqvarna, Vihur Motosport) ja kolmanda Kenneth Simulask (Husqvarna, Vihur Motosport). Pühapäeval oli selles arvestuses kihutamas ainult kaks võistlejat ning ka seekord oli parim Tintso ja teine Kask.

Järgmine Eesti meistri- ja karikavõistluste etapid peetakse 20. ja 21. juulil samuti Aravetel, kuid ainult selle erinevusega, et 20ndal sõidetakse ainult asfaltosal ja siis on võistlustules SM50, SM65 ja S4. Pühapäeval võistlevad seal SM85, Open, S1 ja SuperQuad ning siis on ka lahtise pinnase osa kasutusel.