Eesti asub ISDE-l kaitsma klubide arvestuses teist kohta

(kükitavad vasakult) Siliņš, Talu ja Biene koos meeskonna taustajõududega võistluse avamisel

Eesti-Läti klubikoondis alustas täna Portugalis Portimãos iga-aastast enduro suursündmust ISDE-t (International Six Days Enduro) ja eesmärgiks on kaitsta möödunudaastast teist kohta.

Stardis on Elary Talu Sõmerpalu motoklubist, Priit Biene RedMoto Racingust ja Edgars Siliņš Lätist. Avapäeva kaks ringi, kokku 279 kilomeetrit, mille läbimiseks kulus üle seitsme ja poole tunni, lõpetas Talu klubide arvestuses 26., Siliņš 28. ja Biene 41. kohal.

„Esimesel päeval oli stardirivi juhuslik ning poistel tuli teha kõvasti tööd ja väga palju möödasõite,“ rääkis meeskonna juht Veiko Biene. „Esimese ringi viimasel katsel pidi Elary prillid eest võtma, sest hakkas sadama ja ta ei näinud prillidega enam hästi. Priit jäi paduvihma kätte teise ringi viimasel katsel – siin ookeani ääres sajab 10-15 minutit ja siis on taevas jälle selge,“ selgitas ta. Rahvuskoondised startisid varem ning neil oli õnne rohkem ja sadu tabas neid alles siis, kui nad katselt ülesõidule läksid.

Mõlema ringi viimane katse ka tolmas kõvasti ning ei Elary ega Priit saanud sealt head tulemust, kuna teisest kurvist alates tuli sõita eesstartinu üles keerutatud tolmus. Kuid Edgarsil vedas nii, et tema sai pääses puhtale rajale ning sõitis seitsmendal katsel klubisõitjate arvestuses ka välja 10nda aja.

Homme on rada sama, mis tänagi ning sõitjad stardivad tänaste tulemuste alusel ehk märksa enam eespool kui esimesel päeval.

ISDE toimub tänavu 11.-16. novembril Portugalis Portimãos. Üle 500 osaleja heitleb kuue päeva jooksul radadel, mis kulgevad nii liival kuni lahtisel kruusal, metsateedel, kivistel mäeseljandikel ja savipinnasel. Eelmisel aastal osalesid Martin Leok ja Talu koos Läti võistleja Ivo Steinbergsiga samuti klubide arvestuses Club Team Awards, kui Tšiilist toodi koju väärt teine koht.