Eesti jetispordi meistrivõistlused alustavad laupäeval Harku järvel oma 21. hooaega

Marten Männi. Foto: Taavi Võsu
Marten Männi. Foto: Taavi Võsu
Sellel laupäeval, 7. juunil vallutavad Tallinnas Harku järve jetid, kui seal sõidetakse tänavuse hooaja esimene jetispordi Eesti meistrivõistluste etapp. Tänavune hooaeg kannab numbrit 21, kui esimene kord sõideti Eesti meistritiitlitele aastal 1993.

Osalejate arv on aastatega kasvanud, samuti ka sõitjate professionaalsus ja selle kõige juures ei ole ära unustatud neid, kes seni oma lõbuks sõitnud ja soovivad ennast esimest korda võistlustel proovile panna. Kokku on jettide rajasõidu Eesti meistrivõistlustel tänavu neli etappi, millele lisandub ka üks kestvussõidu etapp.

Kokku antakse tänavu jettide rajasõidus välja 11 meistritiitlit ja arvestust peetakse ka kahes karikasarjas. Laias plaanis jagunevad jetid, millega sõidetakse kaheks, Ski, millel saab ainult püsti sõita ehk siis püstine ja Runabout, mis liigitub istuvaks. Ski klasse on rohkem, teiste kõrval on klassid nii 8-12 kui 13-15 aastastele noortele kui ka naistele.

Kuna jettidega sõitjaid on Eestis palju ja osad neist pole vähemalt kahel viimasel aastal võistlustel osalenud, siis on suurt populaarsust kogumas nii Ski Beginners Stock kui Runabout Beginners Stock klassid. Need on just algajatele ja mõnda aega võistlustest eemal olnud sõitjatele. Tegu on karikasarja klassidega ja mõlemas klassis on sees tingimus, et klassi võitja ja vähemalt kaks etappi võitnud võistleja peab uuel hooajal liikuma edasi tugevamasse klassi.

Jettide rajasõidu hooaja esimene Eesti meistrivõistluste etapp sõidetakse laupäeval, 7. juunil Tallinnas, Harku järvel, esimene võistlussõitude voor algab kell 11.30, teine 14.30 ja kolmas 17.30.

Lisainfot leiab Eesti Jeti ja Mootorkelgu Liidu ametlikult koduleheküljelt www.ejml.ee.

Kalender 2014
EMV 1 – 07.06.2014 Harku
EMV 2 – 28.06.2014 T.B.A.
Enduro – 01.08.2014 Pärnu
EMV 3 – 02.08.2014 Pärnu
EMV 4 – 09.08.2014 Harku