Eesti parimad veemotosportlased on Erik Aaslav-Kaasik ja Marten Männi

(vasakult) Erik Aaslav-Kaasik, Stefan Arand, Mattias Reinaas ja Marten Männi.
Eesti Veemoto Liit võttis laupäeval Tartus kokku 2018. aasta hooaja, kus autasustati lõppenud hooaja medali- ja karikavõitjaid, avaldati tänu toetajatele ja kuulutati välja aasta parimad sportlased. Aasta parim ringrajasportlane on Erik Aaslav-Kaasik, aasta jetisportlane aga Marten Männi.

Tänavu võitsid veemotosportlased tiitlivõistlustelt kokku 18 medalit, neist kuus maailmameistri- ja viis Euroopa meistritiitlit.

Viiel korral võideti ühe sama sportlase poolt nii maailma kui Euroopa meistritiitel. Noorteklassides tegid Eesti noored puhta töö, tuues Eestisse kõik EM- ja MM-tiitlid nii ringrajal kui jetispordis.

Aasta noorsportlaseks kuulutati Stefan Arand ja aasta nooreks jetisportlaseks Mattias Reinaas, mõlemad noored võitsid omas võistlusklassis nii EM- kui MM-tiitli.

Aasta treeneriks kuulutati Üllar Põvvat, kelle kasvandik Rasmus Haugasmägi võitis kuuendat korda MM-tiitli paadiklassis OSY-400. Aasta parimaks noortetreeneriks sai Henry Põvvat, kelle õpilane Stefan Arand saavutas tiitleid nii noorte kui täiskasvanute klassides.

Aasta parimaks jetisportlaseks tuli teist aastat järjest Marten Männi, kes võitis hõbe- ja pronksmedali jetispordi EM-ilt. „Aasta oli meeskonna jaoks väga keeruline, sest uue tehnikaga harjumine rikkus peaaegu kogu hooaja esimese poole.“ ütles Männi, kellel detsembris seisab ees veel viimane MM-etapp. „EM-il hõbeda ja Põhjamaade meistritiitli võidu võib kindlasti plusspoolele lisada, kuid üldises pildis on paljudel selle hooaja tulemustel veel kõvasti arenguvaru. Parima jetisportlase tiitel on alati üks eesmäkidest ning selle järjekordne võit on minu jaoks väga suur tunnustus.“

Aasta parima veemotosportlase tiitli saavutas Erik Aaslav-Kaasik, kellel kuni hooaja lõpuni käis selle nimel tihe rebimine Rasmus Haugasmäega. Otsustavaks sai Eriku edukas esinemine klassi F-125 MM-sarjas, kus ta saavutas kolme etapi kokkuvõttes MM-tiitli. „Kummaliselt tehniliste probleemideta hooaeg oli,“ on Aaslav-Kaasik ka ise pisut üllatunud. „Tehnika pidas kõigil kolmel etapil hästi vastu, mida tavaliselt ei juhtu. Jätkan samas klassis ka järgmisel aastal, sealt edasi vaatan ilmselt pisut kangema väljakutse poole, kuid sarnasel hüdroplaani tüüpi paadil.“

Aasta parimateks klubideks tulid paatide ringrajaspordis Tartu Kalevi Veemotoklubi ja jetispordis Spordiklubi Sea-Doo & Ski-Doo.

Eestis toimusid tänavu mitmed tippvõistlused nagu veemoto ringraja noorteklassi GT-15 maailmameistrivõistlused Viljandis ja üle pika aja jetispordi Põhjamaade meistrivõistlused Pärnus.

Eesti meistritiitleid jagati veemotos ja jetispordis sel hooajal välja 13 komplekti.