Eesti quadimeeskond Rahvuste krossil 8., Tanel Kõiv Läti meeskonnaga poodiumil

(vasakult) Martin Adamson, Sten Jupaschevski, Kevin Saar
Taanis Slagelses toimus selle aasta Rahvuste kross nii quadidele, kui külgvankritele, kus Eestit esindasid seekord quadimehed, kuid Läti eest oli rajal korvimees Tanel Kõiv, kes võistleb koos lätlase Didzis Gorbenkoga.

Eesti meeskonnas osalesid tänavu Kevin Saar ja Sten Jupaschevski, kes koondist juba eelnevalt esindanud ning Martin Adamson, kellele see oli esimeseks korraks Eesti esindada.

Laupäevane kvalifikatsioon kulges eestlastele raskelt, kuna Adamson (Husqvarna) kui Jupaschevski (Honda) kogesid ebaõnne ja katkestasid enda sõidud tehnilistel põhjustel jua sõitude algfaasides. Kahe viimase aasta Euroopa meister Saar (Honda) lõpetas enda kvalifikatsioonisõidu USA ässa Thomas Browni (Yamaha) järel teisena, mis tähendas, et Eesti sai tänu sellele tulemusele 14. koha ja pääses pühapäevastesse finaalidesse.

Taani rada läks võistluse käigus pühapäevastes finaalsõitudes väga rööpasse ning kõikides sõitudes oli palju sõitjaid, kes nendega võitlema pidid ning nende hulgas ka meie mehed.

Esimeses A ja B grupi sõidus sõitsid Eesti eest Saar ja Adamson. Saar sai hea stardi ja kihutas pool sõitu viiendal kohal ning proovis pikalt kunagisest Euroopa meistrist lätlasest Edgars Mengelisest mööduda. Lõpuks see ka õnnestus, kuid kohe sõitis Saar end soonde kinni ja kaotas seal toimetades palju kohti. Lõpujoone ületas noormees siiski 11. kohal. Adamson sai samuti suhteliselt hea stardi, kuid üks kukkumine langetas ta mitu kohta ja lõpuks oli ta 22. Sõidu võitis argentiinlane Jose Guerra (Yamaha) ameeriklase Jeffrey Rastrelli (Honda) ja poolaka Roman Gwiadza (Yamaha) ees.

Järgmises B ja C grupi sõitudes esindasid Eestit Jupaschevski ja Adamson. Hea alguse teinud Jupaschevski masinal kadusid sõidu alguses kohe esipidurid ning noormees proovis oma kohta hoida ja lõpetas sõidu 9. kohal. Teisest reast startinud Adamson jäi ühte soonde kinni, kust väljasaamine võttis väga palju aega ning 24. kohast enamat seekord ei tulnud. Kaksikvõidu võtsid ameeriklased Chad Wienen (Yamaha) ja Rastrelli inglase Harry Walkeri (Yamaha) ees.

Viimase C ja A grupi võidukihutamise stardis oli Saar esimeste hulgas, kuid talle sõideti stardikurvis kohe sisse ning ta langes võistlejaterivi tagumisse otsa. Ta suutis sealt küll ettepoole rühkida, kuid pidi veel paar korda rööbastega võitlema ning sellest sõidust tuli 19. koht. Jupaschevski sõit möödus seekord suuremate probleemideta ja ta oli 13.

Rahvuste krossi võitsid ameeriklased (8 punkti) Iirimaa (39 p) ja Hollandi (44 p) ees, Eestile kuulus seekord 74 punktiga 8. koht.

Külgvankritel tegid värsked Eesti meistrid Gorbenko ja Kõiv väga kõva võistluse olles esimeses sõidus kolmandad ja viimases sõidus kuuendad. Meeskondlikus arvestuses võitsid hollandlased (7 punkti) prantslaste (28 p) ja lätlaste (33 p) ees.