Eesti ringrajasõitjatele Põhja-Euroopa ja Baltikumi meistrivõistluste avaetapilt DEWALT Grand Prix´lt mitu poodiumikohta

Mai teisel nädalavahetusel sõideti Riias, Bikernieki ringrajal autode Põhja-Euroopa ja Baltikumi meistrivõistluste avaetapp DEWALT Grand Prix. Hooaja avavõistluse stardis olid ka mitmed Eesti ringrajasõitjad, kes ka oma klassides ka poodiumil lõpetasid.

Baltikumi meistrivõistluste arvestuses teenis klassis Baltic GT kolmanda koha Raimo Tamm Porsche 911 GT3 Cup Type 991 võistlusautol. NEZ ehk Põhja-Euroopa meistrivõistluste Porche Cup arvestuses oli eestlase koht viies. Tammega samapalju punkte ehk 42 teenis NEZ arvestuse sarnase võistlusautoga Riias võistelnud Oliver Tiirmaa. Avaetapi Baltic GT parim oli leedulane Arunas Geciauskas (Mitsubishi EVO) ja NEZ Porche Cup arvestuses soomlane Tommi Haru (Porsche 911 GT3 Cup Type 991).

Baltic Touring Car hooaja avaetapi klassvõidu tõi Eestisse Honda Civicul sõitnud Peeter Peek. Hooaja avaetapilt pidi kahjuks 0 punktiga lahkuma Enar-Klaus Kunman (BMW E36 325i).

NEZ arvestuse BMW Xtreme klassis startis hooaja avavõistlusele kuus Eesti litsentsiga sõitjat, kellest nädalavahetuse kokkuvõttes sõitis parima tulemuse välja Thomas Padovani (BMW E36 325i), kes võitis mõlemad reedel sõidetud võistlussõidud. Reedese teise 10 ringilise võistluse kolmas oli ringraja debüüdi teinud, Kevin Kuusik. Etapi kokkuvõttes talle kümnes koht. Laupäevase 45 minutilise sõidu lõpetas eestlastest parimana Gert Jugala, kellel kuulus teine koht. BMW Xtreme hooaja avaetapi parimatest meestest Juha Huhtala / Markus Gronthal (BMW E36 325i) jäi eestlane 28 sõidetud ringi järel maha 6,967 sekundiga. Jugalale nädalavahtuse kokkuvõttes klassi viies koht. Eestlastest teenisid veel avaetapilt punkte Kren Tunder, Peep Peeterson ja Sven Karuse.

Ringrajahooaja esimeselt võistluselt ei puudunud ka BEC 4H ehk Baltikumi 4 tunni kestvussõidu meistrivõistlustel osalejad. Hooaja avavõistlusele oli end registreerunud 19 meeskonda, viiest riigist. Eesti meeskondadest lõpetas palju põnevust ja draamat ning väljasõite pakkunud võistluse kolmandana ALM Motorsport, kelle kooseisus sõitsid Sten-Dorian Piirimägi , Andre Kiil ja Robin Vaks. Avaetapi võitnud Rotoma Racing meeskonna BMW M3 E92 jäid Seat Leon SEQ V3 TCR võistelnud eestlased nelja tunni lõppedes maha nelja ringiga. Viiendana lõpetanud GSR Motorsport VW Golf GTI TCR võistlusauto rooli jagas leedulase Ernesta Globytega, eestlane Mikk Maateen.

Formula Historic klassis oli hooaja avaetapil stardis samuti kuus Eesti võistlejat. Eestlased tegid nädalavahetusel selles klassis puhta töö ning nii hoiavad Jaak Kuul, Taavi Kuul ja Taavi Kroon peale avaetappi kolmikjuhtimist. Avaetapi üheksanda koha teenis Toomas Hunt ja napilt jäi TOP10 välja Toivo Ninnas. Estonia 25-10 sõitnud Ain Lähker hooaja avaetapilt punkte ei teeninud.

Legends autode klassivõidu võttis Riias Henri Tuomaala (Ford Sedan 1934), Volgade parim oli Ainars Senfelds (Volga) ja Baltic Touting Car 2 /TCR arvestuse võit läks Ernesta Globyte´ga (VW Golf GTI TCR) Leetu. NEZ sarja V1600 klassi hooaja avaetapi parim oli Noora Lahteenmaki (Honda Civic) ja kõige võimsama klassi V8 Riia etapi võit läks Jesse Vartiainenile (Chevrolet Camaro).