Eesti veemotokatele kaks Euroopa meistritiitlit

Marek Peeba
Nädalavahetusel toimusid veemotospordi tiitlivõistlused Ukrainas ja Lätis. Ukrainas Ternopilis sõideti paadiklassi F-125 Euroopa meistrivõistluste viimane etapp ja klassi F-500 MM-sarja teine etapp. Lätis toimusid noorteklassi GT-15 Euroopa meistrivõistlused.

Ukrainas oli võistlustules kokku neli Eesti võidusõitjat. Klassis F-125 olid lootused kõrged, sest kaks varasemat etappi võitnud Marek Peeba oli endiselt kiire ja vajadus oli tulla vähemalt etapil kuuendaks, et võita tiitel. Marekil õnnestusid kõik stardid ja kolme sõidu võiduga krooniti ta paadiklassi F-125 Euroopa meistriks. Erik Aaslav-Kaasik oli etapil kolmas ja oma tiitlivõistluste debüüti teinud Sanna Aaslav-Kaasik tuli tublile kuuendale kohale.

Stefan Arand

Erko Aabrams osales klassis F-500 ja saavutas seni tema jaoks edukaima teise koha etapil. F-500 MM-sarja viimane etapp sõidetakse septembris Itaalias, kus selgub maailmameister.

Lätis Aluksnes toimunud noorteklassi GT-15 Euroopa meistrivõistlustel osales kolm Eesti noort võidusõitjat. Tiitlikaitsja Stefan Arand ei jätnud juba alates ajasõidust teistele mingit võimalust. Georgi Iljin oli ajasõidus kuues ja Kärol Soodla kaheksas. Kõik kolm sõitu võitnud Stefan Arand kindlustas omale tiitlivõidu ja Georgi Iljin oli kõigis kolmes sõidus teine ja saavutas hõbemedali.