Eestlased Inglismaa MM-etapil punktikohale ei jõudnud

Tanel Leok

Sel nädalavahetusel algasid Inglismaal Matterley Basini krossirajal motokrossi maailmameistrivõistlusted. Avaetapil kahjuks meie sõitjad punktikohale ei jõudnud. Tanel Leok tuli MXGP klassis 31. ja Hardi Roosiorg MX2 klassis 27. kohale.

MXGP klassi avasõidus tegi Tanel Leok (Husqvarna) kehvalt stardikohalt üsna hea stardi ning ta oli esimeste ringide järel 22. kohal. Selle hooaja esimest sõitu teinud Leok andis seejärel mitmeid kohti ära ning langes 30. kohale. Sealt hakkas ta sõidu teises poole taas tõusma ning finišis oli Tanel kahekümneviiendana. Stardivõidu võttis Jeremy Seewer (Šveits, Yamaha), kuid juba esimesel ringil asus sõitu ise juhtima Jeffrey Herlings (Holland, KTM). Sõidu alguses näitas väga head kiirust Mitchell Evans (Austraalia, Honda), kes korraks juba ka Herlingsile päris lähedale sai, kuid seejärel läks hollandlane oma teed ja võttis kindla esikoha. Sõidu keskel sõitis Evansis mööda Seewer, kes sõidu austraallase ees teisena lõpetas. Valitsev maailmameister Tim Gajser (Sloveenia, Honda) kukkus kolmandas kurvis ja langes viimaseks, kuid suutis sealt lõpuks kaheksandaks tõusta.

Teises sõidus Tanel Leok nii head algust sõidule ei teinud, kui avaringilt tuli ta tagasi 34. kohal. Sealt suutis ta varsti 30 parima sekka tõusta, kuid sellist kiirust veel raskest operatsioonist paranenud eestlasel ei olnud, et punktikoha eest võidelda ning finišisse jõudis ta 29. kohal. Teine sõit kuulus täielikult Gajserile, kes sõidu alguses liidrikoha enda kätte võttis ning kiirelt teistel eest ära sõitis ja kindla võidu lõpuks võttis. Teisena tuli finišisse Herlings ja kolmandana Antonio Cairoli (Itaalia, KTM).

Etapivõidu teenis 47 punktiga Herlings, teise koha sai 38 punktiga Gajser ja kolmanda koha samade punktidega Cairoli. Tanel Leok oli hooaja esimesel etapil 31.
MX2 klassi avasõidus lasi Hardi Roosiorg (KTM) stardis teised ees minema ning üritas seejärel sisekurvi lõigata, kuid plaanist suurt kasu ei olnud ja avaringilt tuli ta ikkagi tagasi sõitjaterivi lõpus. Sõidu jooksul õnnestus tal siiski oma kohta parandada ja finišisse jõudis Roosiorg 27. kohal. Stardi järel asus sõitu juhtima Tom Vialle (Prantsusmaa, KTM), teise koha võttis sisse liidri kaasmaalane Mathys Boisrame (Kawasaki) ja kolmanda koha Rene Hofer (Austria, KTM). Vialle suutis kohe sõidu alguses teistel natuke eest ära sõita, kuid samal ajal hakkasid hoogu minema tagant tulevad Jago Geerts (Belgia, Yamaha), Jed Beaton (Austraalia, Husqvarna) ja Mikkel Haarup (Taani, Kawasaki). Kolmik parandas pidevalt kohti ja tõusis poodiumikohtade lähedale. Parimat sõitu tegi Geerts, kes sõidu keskel teisele kohale tõusis. Võitu püüda näis siiski võimatu, sest Vialle´i edu oli üle kümne sekundi, kuid noor prantslane tegi aga natuke enne sõidu lõppu mitu sõiduviga ja see langetas ta lõpuks koguni kuuendale kohale. Geerts võttis kingituse vastu ning tenis karjääri teise sõiduvõidu, Beaton lõpetas sõidu teisena ning Haarup kolmandana. A1M Husqvarna meeskonna sõitja Roland Edelbacher (Austria) lõpetas sõidu 31. kohal.

Teises sõidus jäi Roosiorg sõidu alguses taas viimaste sekka ning sealt oli juba raske punktikohta püüdma hakata. Hardi suutis teha parema esituse kui avasõidus ning tal õnnestus sõidu lõpuks 23. kohale tõusta, punktikohast jäi puudu 13 sekundit. Stardi järel asus sõitu juhtima Hofer, keda asus teisel kohal jälitama avasõidu võitja Geerts, kes tegi aga üsna sõidu alguses sõiduvea ning kukkus ja näis, et sellega mängis ta maha ka võimaluse karjääri esimene etapivõit võtta. Hoferi järel teisele kohale tõusis Vialle ning duo sõitis järgnevatel eest ära. Hoferi juhtimisel sõideti enamuse sõidust, kuid mõned ringid enne lõppu leidis Vialle võimaluse ning asus ise sõidu liidriks ja võttis lõpuks ka esikoha. Hofer lõpetas sõidu teisena ning Haarup kolmandana. Kõva sõidu tegi kukkumise järel ka Geerts, kes lõpuks neljandaks tõusis.

Tänu tugevale teise sõidu lõpule teenis karjääri esimese etapivõidu Geerts (43 punkti), teise koha sai Vialle ja kolmanda Haarup (mõlemad 40 p). Hardi Roosiorul punkte teenida ei õnnestunud ja kirja sai ta 27. koha.

Järgmine etapp toimub 8. märtsil Hollandis.