Eestlased riisusid koore Lätis alanud Eesti supermoto meistrivõistlustelt

Eiki Kunder. Foto: Oleg Ernik

Möödunud nädalavahetusel anti stardipauk selle aasta supermoto Eesti meistrivõistlustele ja seekord sõideti esimesed etapid meie lõunanaabrite juures, kus päevane temp tõusis kahel päeval kohati kuni 27 kraadi.

Kõige kiiremas S1 klassis olid klass omaette Patrick Pals ja Eero Madisson. Laupäeval võis näha nende kahe vahel tuliseid duelle, kus selgelt jäi peale siiski Eero Madisson (Almaca Motosport), kes isegi peale esimeses sõidus toimunud kukkumist suutis Palsile järgi jõuda ja temast mööduda. Teine sõit lõpetati samamoodi nagu ka päeva kokkuvõte ehk siis Maddisson esimene, Patrick Pals (Vihur Motosport) teine ja Alex Vetkin (Almaca Motosport) kolmas.
Pühapäeval sobis rada paremini Patrickule, kuid esimeses stardis kihutas etteotsa siiski Madisson, Pals üritas küll terve sõit Eerost mööduda, kuid tehniline ja libe rada tegid selle väga raskeks. Krossilõigult maha tulles pidurdas Madisson hoo nii maha, et kahjuks sõitis Pals talle tagant otsa ja suretas tsikli välja ning sellega oli ka antud duell läbi. Finišilipu alt sõideti läbi Madisson, Alex Vetkin ning Pals. Teises stardis maadles Pals tsikli tehniliste probleemidega ning kahjuks tuli sõit katkestada. Päeva kokkuvõttes esimene koht Eero Madisson, teine Vetkin ning kolmandaks tõusis Niks Apfelbaums Lätist.

Open klassis startisid eestlastest Karl Takk (Almaca motosport) ja Egert Põld (Äksi38Team). Esimesena nimetatu oli eestlastest parem, kes tegi mõlemal päeval hullumeelseid möödumisi, ning kui teised pidurdasid, siis tema andis gaasi omakorda juurde. Vastutasuks Karlile laupäeval teine ja pühapäeval neljas koht. Egert oli vastavalt laupäeval 14. ja pühapäeval 13.

Klassis SM65 junior võtsid mõlemal päeval omavahel mõõtu Äksi39Team motoklubi tütarlaps Rita Liisa Mooses ning Almaca motosport kasvandik Travis Siilak. Travis, kes seekord sõitis esimest korda slikkidega, oli just krossilõigul Rita Liisast tunduvalt aeglasem, kuid tüdruk jällegi aeglasem asfaldil. Seega sõideti ühte aega ja vahetati pidevalt kohti ning laupäeval võitis esimese sõidu Rita Liisa, kuid teises sõidus jäi peale Travis, mis tähendas, et päeva kokkuvõttes oli esimene Siilak, teine Mooses ja kolmas lätlane Kristians Baltus. Pühapäeval oli kõik peegelpildis ehk siis Travis võitis esimese sõidu ning Rita Liisa oli parem teises, seega kokkuvõttes esimene Rita Liisa, teine Travis ning kolmas jällegi Baltus.

Superquad klassis oli Roman Mägi esimesel päeval neljas, kellele järgnesid teised eestlased Rando Rannusalu ning Viljar Värat. Pühapäeval jäi tehniliste probleemide tõttu sõitudest eemale Mägi, Viljar värat tõi siiski kastanid tulest välja saades kolmanda koha, Rannusalu oli pühapäeval neljas.

Ainult asfaldiklassides, kus alustame kõige pisematest ehk siis SM50 klassis, oli seekord võitmatu mõlemal päeval Äksi motoklubi sõitja Robin Robert Mooses. Esimesel päeval järgnesid talle omavahel kõvasti mõõtu võtnud Caspar Vetkin (Almaca) ning Steven Eugen Tiitso, neljandaks sõitis end tütarlaps Meribel Kask (Vihur), kes peaaegu iga stardi taskusse pistis. Viies oli Kenneth Simulask (Vihur). Pühapäeval järgnesid Robinile seekord omavahel kohad vahetanud Tiitso ja Vetkin, neile järgnesid omakorda Kask ja Simulask.

SM65 klassis ei ole see aasta leidunud vastast ALmaca Motospordi noorsportlasele Mathias Vetkinile (Almaca), kes võttis mõlemal päeval kindlad esikohad. Loodetavasti on oodata järgmistele EMV etappidele kiireid Venemaa sõitjad, kellega Mathiasele väga sobis mõõtu võtta eelmisel hooajal. Vetkinile järgnesid laupäeval Kristjan Erich Luhaäär (Almaca) ja Remy Raid (Äksi), neljas oli Otto Reinhard Viks, viies Henry Järv (Äksi) ning kuues Martha Koort (Almaca). Pühapäeval järgnesid Vetkinile Järv, Luhaäär, Viks, Raid ja Koort.

Klassis S4 näitas laupäval oma paremust vanameister Sven Simulask, kes sai stardis hästi minema ja kattis osavalt mõlemad sõidud konkurentide rünnakute eest. Parima eestlasena järgnes talle kokkuvõttes kolmanda kohaga lõpetanud Eerik Madisson (Almaca), Eiki Kunder oli kümnes. Pühapäeval liitus S4 klassiga ka eelmise aasta Eesti meister nooruke Alex Vetkin, kes see aasta teeb tegusid juba kõige kiiremas S1 klassis. Alex tegi seda, mida oskab kõige paremini, ehk siis olla üks kiiremaid sõitjaid Baltikumis asfaldil, teisel kohal lõpetanud Simulask jäi Vetkinist finišijoonel maha koguni 33 sekundiga ja nii mõlemas sõidus. Kokkuvõttes Vetkin kindel esimene, Simulask teine, Madisson seekord neljas ning Kunder 12.
Eesti supermoto meistrivõistlused jätkuvad 1. augustil esmakordselt Põltsamaa kardirajal.
15. augustil oodatakse kõiki supermoto huvilisi Aravete kardirajale, kus toimub Eestis midagi esmakordset ehk siis 100 ringi kestvussõit supermotos.