Eestlased taas kindlalt Rahvust krossi finaalis

(vasakult) Tanel Leok, Priit Rätsep, Lauri Roosiorg ja Harri Kullas. Foto: Rauno Kais

Täna algas Hollandis kuulsal Asseni ringrajale ehitatud krossirajal 73. Rahvuste motokross. Eestlased sõitsid maailma suurima motokrossiürituse kvalifikatsioonides head sõidud ning kindlustasid kohad homsestesse finaalidesse.

Esimesena asus eestlastest stardijoonele Rahvuste krossil juba 19ndat korda osalev Tanel Leok (Husqvarna), kes sai korraliku stardi ja oli kohe esikümne piirimail ning ta heitles enamus sõidust 12-13 koha peal. Sõidu viimases osas möödus eestlane lätlasest Toms Macuksist (KTM) ja oli 12. Sõidu võitis šveitslane Jeremy Seewer (Yamaha) tänavuse maailmameistri sloveen Tim Gajseri ja belglase Jeremy Van Horebeeki (mõlemad Honda) ees.

Järgmises sõidus startis Priit Rätsep (Honda), kes sai tagasihoidliku stardi ning avaringil toimunud kukkumise tõttu langes ta eelviimasele 32. kohale. Sõidu edenedes parandas eestlane aga aina oma kohti ja oli lõpuks 19. Sõidu esikolmiku moodustasid Justin Cooper (Yamaha, USA), Calvin Vlaanderen (Holland) ja Kyle Webster (Honda, Austraalia).

Viimases sõidus tegi Harri Kullas (Honda) väga hea stardi ja oli stardikurvis esikolmikus ning edasi sõitis ta pikalt neljandal kohal, kuid mõned ringid enne lõppu möödust temast britt Shaun Simpson (KTM) ja Kullas lõpetas viiendana. Esimeseks kihutas end selles sõidus lätlane Pauls Jonass (Husqvarna), kes edestas napilt belglast Kevin Strijbosi (Yamaha), kolmandana ületas lõpujoone hollandlane Glenn Coldenhoff (KTM).

Kui nõrgim tulemus maha arvatud võitis kvalifikatsiooni Belgia (5 punkti), teised olid samade punktidega hollandlased ning kolmandad ameeriklased (6 p). Eestile kuulus 17 punktiga 13. koht, kusjuures kohad 5 kuni 13 mahtusid ainult 3 punkti sisse.

Pühapäeval sõidetakse kolm finaalsõitu, kus kõikides osaleb igast riigist kaks sõitjat. Esimesena lähevad meie sõitjatest rajale Leok ja Rätsep ning seda kohaliku aja järgi kell 13:10 (Eestis 14:10).