EHKK sarja teine etapp sõideti Tihemetsas

Tarmo Jaasi-Tamm. Foto: Meriliis Tilk

Läinud laupäeval, 5 mail toimus EHKK teine etapp Tihemetsas Lauri krossirajal. Nagu alati pakuti parimat rada ja ilusat ilma võistlejaile ning palju põnevat võidusõitu.

Retro klassis oli eestimaad väisamas hulk lätlasi kes küll poodiumile sel korral ei jõudnud kahjuks. Meie kohalike retroässade seas on pead tõstmas uus talent, Kristo Saar kes võttis veenva võidu mõlemas sõidus edestades Priit Tamtikut ja Juku Saart.
85AMA ehk amatööride võistlus poodiumikohtadele oli üks tasavägisemaid kus peategelasteks Mattias Otto Rootsma, Aron Annerviek ja Jesper Dubalazov. Kui esimene sõit oli Dubalazov teine siis kolmandas sõidus läks küsima teist kohta ning kui asi oli käeulatuses tuli sisse sõiduviga ning võeti pinnaseproove. Päeva lõpuks Rootsma esimene, Annerviek teine ja Dubolazov kolmas.
MX40klassis oli püüdmatu teistele Tarmo Jaasi-Tamm, teine Erki Privoi ja kolmas Aivo Rabbi ning samas stardis sõitnud MX50 arvestuses tegi puhta töö Lembit Nõlvak edestades Argo Laheranda ja Petri Tuukkaneni.
MX D klass tõi rajale 66 algajat krossimeest ja toimus võistlussõit kahes grupis kus kiirema klassi võidu viis Riho Ild edestades Marken Pavelit ja Kermo Mürkhaini. MX C klassis tegi taas head sõitu Karl-Erik Türnpuu tulles tagantpoolt mõlemas sõidus ja võttes liidripositsiooni viimastel ringidel. Poodiumi teise astme vallutas Risto Ild ja kolmanda tulemuse tegi Urmo Limm.

MX B ehk harrastajate kiireima klassi võidu viis kahetaktilisel tsiklil Taavi Laur, teiseks sõitis end viimase sõidu parema tulemusega Olari Puldre ja kolmandaks Siim Palatu.

MX A+Juunior start oli sel korral kõige tasavägisem kus esikümnemehed peale ajasõitu vaid loetud sekundite sees. Esimese sõidu esimesel ringil põrkasid kokku hea stardi teinud Hans Priidel ja Aaron Nau. Kui Nau pidi kahjuks katkestama siis Priidel tegi kõva sõidu tulles viimaselt kohalt lausa neljandaks välja. Veenva võidu võttis Johannes Nermann edestades Aron Lenziust ja Christopher Tallit. Teises stardis ebaõnnestus aga Nermann ning korjas vaid viimase koha punktid kui Priidel tegi sel korral üldarvestuses pika eduga puhta töö. Päeva lõpuks MX A parimad punktid kogusid vastavalt Aron Lenzius, Johannes Nermann ja Tanel Rauk. Juuniori klassi võit Priidelile Christopher Talli ja Marek Künnapase ees.

Suurimad tänud Eesti parimale motokrossi seltskonnale, Dynami:t energyle, Tihemetsa motoklubi meeskonnale, Boston Projectile, ja kõigile teistele toetajatele, kaasaelajatele ning kohtumiseni juba 2.juunil Põlgaste Motokeskuses.