Erko Aabramsile F-500 MM-sarjast pronksmedal

F-500 MM-i esikolmik, Erko Aabrams (paremal)
Nädalavahetusel sõideti Itaalias Cremonas paadiklassi F-500 MM-i viimane, kolmas etapp. Hooajal 2017 osales F-500 MM-sarjas 16 pilooti ja esindatud oli 10 riiki.

Paadiklass, kus tegutsevad enamuses proffesionaalsed meeskonnad ja paatide kiirused ulatuvad 180 km/h oli sellel aastal konkurents väga tihe. Enne viimast etappi oli MM-tiitel võimalik võita kokku viiel piloodil, keda lahutasid üksteisest loetud punktid. Eestist oli MM-tiitli konkurentsis Erko Aabrams. MM-sarjas sõidetakse etapil kolm sõitu ja kõik sõidud lähevad arvestusse.

Võistlus toimus Po jõel, mis on tuntud oma kiire voolu poolest ja kuna eelnevalt oli mägedes sadanud vihma, siis tuli sealt mööda jõge alla palju puuoksi ja muud sodi, mis tegid sõitmise seal eriti ekstreemseks.

Laupäeval peetud esimeses võistlussõidus näitas Erko väga head minekut olles esimeses sõidus teine. Suurim MM-tiitli pretendent Giuseppe Rossi katkestas. Sõidu võitis Marian Jung Slovakkiast.
Teine sõit toimus pühapäeval ja Erko saavutas sõiduvõidu astudes sammu MM-tiitlile lähemale. Esimesel päeval võitnud Jung katkestas sõidu ning kõik lootused MM-tiitliks olid alles.

Erko Aabrams

Kolmandas otsustavas sõidus juhtis Erko sõitu algusest peale. Nähes suurimat konkurenti Jungi järjekordselt katkestamas oli vaja sõit lõpetada vähemalt viiendal kohal, et saada maailmameistriks. Erko juhtis sõitu, kui tundis kolm ringi enne lõppu paadis vibratsiooni. Võistlusvindi laba oli saanud jões ujuvas sodis kannatada tekitades nüüd vibratsiooni. Erko võttis hoogu maha, lastes mõned konkurendid mööda, aga ring enne lõppu lõhkus vigase vindi vibratsioon ära võlli, millel vint asub ja sõit tuli katkestada. Erko sõnul on Po jõel sõitmine loterii ja selline õnnetus oleks võinud juhtuda kellega iganes.

Maailmameistriks krooniti Austria võidusõitja Attila Havas, kes saavutas finaaletapil võidu, hõbemedal läks Jungile ja pronks kuulus Aabramsile. Viimati saavutati eestlase poolt selle paadiklassi MM-il medal aastal 2008, kui Uku Aaslav-Kaasik võitis pronksmedali. Viiendat aastat klassi F-500 sõitnud Erko Aabramsile on see parim tulemus selles klassis.