Hardi Roosiorg teenis Läti MM-etapil karjääri esimese MXGP klassi punkti

Hardi Roosiorg. Foto: Valeri Tseskidov/Motostart Photography

Motokrossi maailmameistrivõistluste seitsmes etapp toimus täna Lätis Kegumsi krossirajal. Ainsa eestlasena oli seal stardis Sahkar Racingu meeskonna sõitja Hardi Roosiorg (KTM), kes oma elu teisel MXGP klassi etapil suutis esimese punkti teenida, millega ta etapi kokkuvõttes oli kahekümnekolmas.

Roosiorg, kes oma debüüdi kuninglikus MXGP klassis eelmisel nädalal Lommelis tegi, alustas tänast etappi ajasõidu kahekümneviienda kohaga. Esimeses võistlussõidus jäi Hardi stardi järel päris viimaste sekka ja sellisel tasemel on juba raske sõiduga kohti parandana. Vaikselt aga Roosiorg pidevalt kohta parandas ja sõidu alguses kolmekümnendat kohta hoidnud Hardi tõusis lõpuks 23. kohale. Avasõidu esikoht kuulus Jeffrey Herlingsile (Holland, KTM), kes avaringil liidrikohale asus ja seda kindlalt sõidu lõpuni enda käes hoidis. Sarja liider Tim Gajser (Sloveenia, Honda) suutis Herlingsil seljataga püsida terve sõidu, kuid möödumiskohta tal ei tekkinud ning sloveen lõpetas sõidu kolmandana. Pikka aega hoidis kolmandat kohta enda käes Jorge Prado (Hispaania, KTM), kuid sõidu lõpus suutis temast mööduda Antonio Cairoli (Itaalia, KTM).
Teise sõidus stardis toimus avakurvis kukkumine, õnneks Hardi Roosiorg seal osaline polnud ja avaringilt tulles oli meie mees 25. kohal. Sealt oli võimalus juba ka punktikohta püüda. Vihmasajus toimunud sõidus suutis Hardi suuremaid vigu vältida ja sõidu lõpus tekkiski tal võimalus punktikohale tõusta. Selleks tuli aga mööda sõita kunagisest MX2 klassi maailmameistrist Jordi Tixierist (Prantsusmaa, KTM). Hardi sai ülesandega kaks ringi enne sõidu lõppu hakkama ja kuigi Tixier lõpus veel üritas tagasi mööduda, suutis Hardi oma positsiooni hoida ning 20. kohaga oma esimese MXGP klassi punkti teenida. Stardi järel asus sõitu juhtima eelmise etapi parim Romain Febvre (Prantsusmaa, Kawasaki), kuid kolmandal ringil tegi ta lihtsa sõiduvea ning langes neljandale kohale. Esikoha võttis enda kätte Prado, keda jälitasid Herlings ja Gajser. Kolmik sõitis enamuse sõidust koos ja veel viimaselgi ringil üritas Herlings võitu endale võtta, mis talle valusalt kätte maksis. Herlings kukkus ja langes neljandaks ning mängis sellega maha ka etapivõidu. Prado võitis lõpuks sõidu Gajseri ja Febvre ees.

Etapi kokkuvõttes teenis esikoha 44 punktiga Gajser, teine oli 43 punktiga Prado ja kolmas 43 punktiga Herlings. Hardi Roosiorg tuli 1 punktiga 23. kohale.
Sarja kokkuvõttes on liidrikohal 270 punktiga Gajser, teine on 257 punktiga Febvre ja kolmas 255 punktiga Prado. Hardi Roosiorg läks 1 punktiga 36. kohale.