Henri Mündi saavutas Euroopa meistrivõistlustel neljanda koha

Henri Mündi. Foto: Rauno Kais
Taanis Morso krossirajal sõideti keerulistes ilmastikutingimustes quadracerite Euroopa meistrivõistluste viimane etapp, kus esimene võistluspäev jäeti seoses vihmasaju ja rada katnud sügava muda tõttu üldse ära.

Eestlastest olid Taanis stardijoonel eelmisel aastal kokkuvõttes neljandaks tulnud Priit Järvloo ja tänavu sarjas kolmandal kohal olnud Henri Mündi, kes võistlesid eelmisel nädalal koos Addinol Pole Position meeskonnas Prantsusmaal toimunud 12-tunnisõidul.

Kuna esimene võistluspäev jäi ära, siis sõideti pühapäeval kohe ilma soojendussõiduta kvalifikatsioon ja meestel eriti rajaga tutvumiseks aega ei olnud. Selles sõidus said Järvloo ja Mündi kirja vastavalt 8-nda ja 14-nda aja, kuid Järvlood karistati reeglite rikkumise eest ja talle lisati 5 kohta.

Esimeses sõidus tulid Järvloo ja Mündi avaringilt 10-nda ja 20-nda koha piirimail ning mõlemad noormehed suutsid mõlemad oma kohti sõidu jooksul tublisti parandada. Ruudulise lipu langedes oli Järvloo kuues ja Mündi kaheksas, sõidu esikolmiku moodustasid soomlane Olli Koskela, lätlane Edgars Mengelis ja kohalik Casper Honore Holm.

Teise sõidu alguses olid mõlemad eestlased esitosina hulgas ja tõusid kohe mõned kohad. Kahjuks sõitis üks konkurent Mündile tagant sisse, mille tulemusena lendas ta Järvloole otsa ja viimane tegi läbi tõsise kukkumise. Mõlemad eestlased jätkasid sõitu, kuid Järvloo keeras peagi quadi boksiteele ja katkestas, hoolimata sellest sai ta 20-nda koha ja 1 punkti. Mündi suutis sõidu lõpetada ja oli seitsmes. Esikolmikusse sõitsid end seekord Mengelis, Koskela ja avasõidus neljanda koha saanud sarja liider hollandlane Mike Van Grinsven.

Kahe sõidu kokkuvõttes võitis etapi Mengelis Koskela (mõlemad 47 punkti) ja Van Grinsveni (38 p) ees. Mündi oli 27 punktiga kuues ja Järvloo (16 p) 14-s. Euroopa meistriks tuli 175 punktiga Van Grinsven, teise koha sai Koskela (148 p) ja kolmanda Mengelis (122 p).

“Viimane etapp oli väga raske, sest laupäeval oli rada sellises olukorras, kus peale paari kohaliku sõitja rajalkäimist otsustati päev ära jätta ja rada mudast puhastama hakata. Teisel päeval oli ilm kuiv ja sõidud said sõidetud, sellest oli muidugi kahju, et ei saanud rajaga harjuda ja seda selgeks õppida. Sellepärast oli ka mu kvalifikatsiooni tulemus suhteliselt tagasihoidlik ja stardikoha valikul head kohta seetõttu ei saanud. Esimeses sõidus startisin seest ja jäin kohe esimeses kurvis väljast tulnud sõitjate taha ning langesin viimaste hulka. Õnneks sõit oli korralik ja tõusin palju kohti. Teises sõidus sain parema stardi, aga siis sõideti mulle otsa ja mina omakorda kahjuks Priidule sisse. Sain küll sõitu jätkata, aga seitsmendast kohast enamat ei jõudnud ning kokkuvõttes tuli kuuenda kohaga rahule jääda. Neljas koht on igal spordialal üks mõrudamaid, aga eks tegelikult olen ka selle tulemusega väga rahul, saavutasin ikkagi ka ühe poodiumikoha ja seda fännide ees kodumaal Kiviõlis,” rääkis 109 punktiga meistrivõistlustel neljanda koha saanud Mündi.

“Kvalifikatsioonis olin kaheksandal kohal ja jäin korraks rajaäärde seisma, et eessõitjaga vahe sisse lasta ning siis ise kiirele ringile minna. Sain aga selle eest karistada ja mu langetati tulemust viie koha võrra, sama juhtus ka Menglisega, kes oli kvalifikatsioonis kiireim. Esimeses sõidus tegin nii palju kui suutsin ja lõpetasin kuuendana, sest rajal oli väga raske mööduda, kuna seal olid ainult mõned laiemad kohad. Teises sõidus sõideti mulle kahjuks küljepealt sisse ja tegin korraliku õhulennu, peale seda sõitsin vaikselt mõned ringid ja keerasin boksi ära,” võttis oma viimase etapi kokku 74 punktiga meistrivõistlustel kaheksanda koha saanud Järvloo, kes osaleb Eesti koondise ridades sellel aastal Hollandis toimuval quadide Rahvuste krossil koos Kaspar Kanguri ja Sten Jupaschevskiga. “Kutsusin teised poisid ka Hollandisse, et seal nädal enne suurvõistlust kohalikul meistrivõistluste etapil Ossis kaasa teha ja sealsete radadega tutvuda. See on vajalik, et Rahvuste krossil hea tulemus saada, kuna Hollandis on alati palju võistlejaid stardis ja saame tiheda konkurentsiga harjuda.”

Selle aasta Quadide Rahvuste kross toimub koos külgvankrite sama võistlusega 11.-12. oktoobril Hollandis, Markelo motokrossirajal. Enne seda osalevad osad Eesti koondise liikmed Läti meistrivõistluste viimasel etapil ja nädal enne Rahvuste krossi Ossis peetaval Hollandi meistrivõistluste etapil.