Henry Vesilind saavutas Eesti meistrivõistlustel kolmanda koha

Henry Vesilind. Foto: Rauno Kais
Lätis, Cesises sõideti Eesti ja Läti motokrossi meistrivõistluste viimane osavõistlus, kus esimest hooaega MX 125 klassis võistleval Henry Vesilinnul oli hea võimalus aasta kokkuvõttes poodiumil lõpetada.

Kvalifikatsioonis sai Vesilind kirja neljanda aja. Avasõidus tegi noormees hea stardi ja juhtis sõitu mõned ringid, kuid pidi siis liidrikoha Jan Jakobsonile loovutama ning viimasel ringil pääses ka Andreas Hiiemägi temast mööda.
Teises sõidus ei tulnud nii head starti ja Vesilind alustas sõitu neljandal kohal, kuid pidi peale ühte ebaõnnestunud hüpet tempot alandama ja oli viies. Kahe sõidu kokkuvõttes kuulus Vesilinnule Hiiemäe ja lätlase Niks Niklavs Suna järel kolmas koht.

Aasta kokkuvõttes sai Vesilind Hiiemäe ja Jakobsoni järel kolmanda koha, lõunanaabrite arvestuses kuulus noormehele neljas koht.

Henry Vesilind: “Ajasõidus sain neljanda aja ning see oli suhteliselt positiivne ja andis enne esimest sõitu hea tunde. Avasõidu start tuli mul väga hästi välja ning asusin võistlejaterivi juhtima ning olin oma viis ringi esimene, kuid siis möödus minust Jakobson ja viimasel ringil ka Hiiemägi. Teises stardis mul nii hästi ei läinud, kui olin neljas kuni teise ringini, aga siis hüppasin ühe hüppe väga pikaks ning lõin lõua nii ära, et otsustasin rahulikult ja turvaliselt lõpuni sõita. Aasta kokkuvõttes sõitsin välja Eesti meistrivõistluste pronksi ja Läti arvestuses neljanda koha. Hooajaga jäin rahule, kuna mulle oli see esimeseks aastaks suuremal tsiklil võistelda. Tänan kõiki oma toetajad: Hiieko, Kenomer, Fresh-Est, Etsnord, Aavetransport, Unibox, Kauritmoto, Red Bull Estonia, Raasiku Vald, Värvilised, Värska, Kaes, Klaar, Egle Pennula, Kalvi Kanarbik, Andrus Sepp ning oma perekonda!”