Jetispordi Eesti meistrivõistluste teine etapp toimus üle pika aja taas Valkla rannas

Foto: Edgar Seemendi
Foto: Edgar Seemendi
Peale selle aasta esimest jetispordi Eesti meistrivõistluste etappi, mis sõideti Harku järvel, jätkus hooaeg juba soolasemas vees. Selle aasta teine etapp peeti laupäeval, 28. juunil Harjumaal Valklas ja see kandis nimetust Piston Racing Cup, ning sellega toodi jetispordi Eesti meistrivõistlused taas üle mitme aasta Valkla randa. Lisaks rajasõidu Eesti meistrivõistluste etapile oli kavas ka jettide enduurosprint ning tingimused võistluse jaoks olid suurepärased.

Seisvate, ehk Ski klasside osas oli Ski GP klassis kolmes sõidus kiireim Hendrik Pindmaa, korrates seega avaetapi edu ja talle kindel etapivõit. Ka teine ja kolmas koht jagunesid sarnaselt Harku etapiga, teine Peteris Likums ja kolmas Ott Reinaas. Ski Stock klassis tegi taas puhta töö Marten Männi, edestades kolmes sõidus Teet Järvetit ja Henry Kiisat, kes said etapil vastavalt teise ja kolmanda koha. Männi valitses ka Ski Lite klassi, võites seal kolm sõitu. Teise koha saanud Mattias Siimann oli kolmandale kohale tulnud Teet Järvetist parem vaid viie punkti võrra, seega võitlus Männi selja taga oli kõikides sõitudes põnev.

Noorteklassis Ski Junior Stock arvestuses edestas Mattias Siimann teda küll avasõidus võitnud Mattias Reinaasi, kuid järgmised kaks sõitu Siimann võitis. Ski Gentelman klassis edestas Peteris Likums Arturs Brencist. Ski Beginners klasssis, kus peetakse karikasarja arvestust ja sõidetakse kaks sõitu oli kiireim mõlemal korral Sander Siimann, kes edestas Kristiana Brencet ja Martin Veimanni, kes kogusid võrdse arvu punkte, otsustavaks sai Brence kõrgem koht teises sõidus.

Istuvate ehk Runabout klasside osas oli Runabout GP klassis kahe sõidu võiduga parim Anton Pankratov, edestades avasõidu võitnud Erki Laiakaske ja kolmas oli Peteris Kitins. Runabout Stock klassis võidu samuti Pankratov, teine Timo Kiika ja kolmas Janno Kraak. Runabout NA klassis oli kahes esimeses sõidus kiireim Margus Kesküla, viimase sõidu võitis ja oli kokkuvõttes teine Janis Burka ning kolmas Valeri Trujetsev. Runabout Box Stock klassis edestas Erki Laiakask Margus Kesküla. Runabout Beginners klassis oli võitjaks mõlemad sõidud võitnud Tauno-Sinclair Renter, teine Pasi Vourela ja kolmas Aleksei Samalov.

Päeva lõpetas enduurosprint, kus võistldi kahes klassis: püstised jetid ehk Ski ja istuvad jetid ehk Runabout. Tegu oli siis sõiduga, mis pikem ja kus sõideti pikemat ringi. Start anti kaldalt, osalejad jooksid vette oma jeti juurde, mis tuli käima panna ja siis alles pääsesid võistlejad rajale. Ski klass sõitis kaks ja Runabout neli ringi. Finiš oli siis, kui osaleja oli jõudnud kaldale jalgsi tagasi ja puutunud kohtunike tribüüni. Ski esikolmik oli: Hendrik Pindmaa, Marten Männi ja Arturs Brencis ning Runabout esikolmik: Erki Laiakask, Tauno Sinclair Renter ja Timo Kiika.

EJML tänab Valkla ürituse suurtoetajat Piston Racingut.

Jetispordi hooaeg Eestis jätkub augusti alguses sõidetava suure võistlusnädalavahetusega Pärnus, 1. augustil sõidetakse enduuro ja 2. augustil rajasõidu EMV etapp. Tegu on ühtlasi ka Balti karikavõistluste etapiga.