Jettide meistrivõistlused algasid Käreverel

Emajõe kõrval Leetsi veekogul asuvas Kärevere Jetikeskuses sõideti selle hooaja jettide rajasõidu Eesti meistrivõistluste esimene etapp nii püstiste kui istuvate jettide masinaklassidele, kus eestlastele olid konkurentsi pakkumas ka kiired sõitjad Lätist.

Kõige kiiremate püsiste jettide Ski GP klassi sõitudes ei leidunud vastast eelmisel aastal USA-s maailmameistrivõistlustel juunioride klassis MM-kulla võitnud Marten Männile (Hydrospace, Freetime Racing), kes võitis kindlalt kõik kolm võistlussõitu ja kogus maksimaalsed 180 punkti. Kahes esimeses sõidus Männi järel teisena lõpetanud ja viimases kolmandaks tulnud Andres Lauri (Benelli, Speedline Racing) saavutas 154 punktiga teise ning sõidud kaks korda kolmandaks ja korra teiseks tulnud lätlane Daniels Poznaks (Hydrospace, 144 p) kolmanda koha.

Istuvate Runabout GP klassis oli juba stardikiirenduse ja hääle järgi näha-kuulda, et üks masin on teistest selgelt üle ning boksisahinate kohaselt 50 000 eurot maksva Yamahaga kihutas lätlane Peteris Kitins kohe konkurentidelt eest ja võttis kolm ülivõimsat võitu. Esimese kahes sõidus järgnesid talle Andrus Lutt (Sea-Doo, Piston Racing, 154 p) ja standardmasinal võistelnud Erki Laiakask (Sea-Doo, BRP Racing Team, 149), kuid viimases vahetasid eestlased omavahel kohad.

Ski Stock kolm sõitu võitis lätlane Daniels Poznaks (Hydrospace). Esimeses kahes sõidus sai teise koha Ott Reinaas (Hydrospace, Kohila Motospordi Klubi, 154 p), kes oli viimases sõidus kolmas. Kolme sõidu kokkuvõttes sai kolmanda koha motokrossi ja supermoto võistlustelt tuttav nimi Henry Kiisa (Hydrospace, Freetime Racing), tema oli sõitudes kaks korda kolmas ja korra teine. Marten Männi osales ka selles klassis, kuid oli sunnitud avasõidus liidrikohalt purunenud roolitrossi tõttu pooleli jätma ning selles arvestuses ta enam ei startinud.

Lätti läks ka Ski Lite võit, kui Rolands Fukss (Kawasaki, 173 p) võitis kaks esimest sõitu ja oli viimases mullu MM-il juunioride klassis pronksmedali saanud Mattias Reinaasi (Kawasaki, Kohila Motospordi Klubi) järel teine. Reinaas seevastu oli esimestes sõitudes teine ja sai ka kokkuvõttes 166 punktiga sama koha. Nii sõitudes, kui ka kokku oli kolmas Marek Kadak (Yamaha, Freetime Racing, 144 p).

Veteran Ski 35+ GP oli kõikides sõitudes esikolmik Andres Lauri (180 p), lätlane Arturs Brencis (Kawasaki, 159 p) ja Egon Stankevitš (Benelli, Freetime Racing, 144 p). Naiste arvestuses oli ainult üks võistleja, Läti preili Greta Zalcmane (Hydrospace), kes näitas head sõitu ja tegi ka paljudele Veteranide klassi sõitjatele tuule alla.

Ski Junior 13-15 Stock klassis võitis etapi kahes esimeses sõidus parim olnud lätlane Emils Poznaks (Hydrospace, 173 p), kellele järgnes lätlasele esimestes alla vandunud, kuid viimases alistanud Mattias Siimann (Kawasaki, BRP Racing Team, 166 p). Junior 8-12 Stock võitis kõik kolm sõitu kindlalt Mattias Reinaas (180 p) lätlase Ričards Fukss’i (Kawasaki, 159 p) ees, kusjuures Reinaas oli kiireim kõigis kolmes juunioride ühissõidus.

Sellel aastal on ka uus klass Ski Retro, kus võisteldakse tänaseks aegunud võistlustehnikaga, aga etteruttavalt võib öelda, et ükski neist põhja ei läinud ja mehed said sõidud kenasti sõidetud. Esimese etapivõidu sai Martin Ööbik (Kawasaki, Retent AS, 161 p), kes oli avasõidus kolmas, siis teine ja viimases võidumees. Teiseks tuli Ardo Roo (Kawasaki, 161 p), tema oli avasõidus teine, seejärel võttis võidu ja oli viimases kolmas. Kolmandaks tuli Rauno Roo (Kawasaki), kes saavutas kaks neljandat ja ühe teise koha. Avasõidus võidutsenud ja teises teise koha saanud lätlane Arturs Brencis (Kawasaki) pidi aga poodiumikohast suu puhtaks pühkima, kuna viimases sõidus tuli temal tehnilistel põhjustel katkestada.

Runabout Stock jettidel heitlesid esikohale Erki Laiakask ja Jürgen Lemming (Sea-Doo, Piston Racing Team) ning kõik põnevad sõidud suutis esimesena lõpetada Laiakask. Avasõidus järgnesid talle lätlane Janis Burka (Sea-Doo) ja Lemming, ning kahes viimases Lemming. Kuna lätlane katkestas tehnilistel põhjustel teises sõidus, siis kuulus talle Laiakase (180 p) ja Lemmingu (154 p) järel 53 punktiga kolmas koht.

Runabout Stock N/A kaks esimest sõitu võitis Valeri Trujevtsev (Sea-Doo, Hempel, 173 p), kes oli viimases sõidus avasõidus kolmanda ja teises teise koha saanud Margus Kesküla (Sea-Doo, BRT Racing Team, 161 p) järel teine. Kolme sõidu kokkuvõttes sai kolmanda koha Thomas Kaarjärv (Sea-Doo, N.W.T Extreme MTÜ, 139 p), tema oli sõitudes vastavalt 4., 3. ja 3.

Runabout Spark arvestuses võttis võidu avasõidu teisena lõpetanud, kuid kaks viimast võitnud Mattias Siimann (Sea-Doo, BRP Racing Team, 173 p). Teise koha sai esimese sõidu võitnud, kuid järgnevates teiseks tulnud Teet Vare (Sea-Doo, Piston Racing, 166 p) ja kolmanda koha saavutas kõik sõidud samal kohal lõpetanud Margus Kesküla (Sea-Doo, 144 p).

Kohila Cup Eesti karikavõistlustel moodustasid Ski Beginners Stock klassis esikolmiku Sander Lõhmus (Yamaha, Freetime Racing, 173 p) ning Kohila Motospordi Klubi sõitjad Riho Peilman (Yamaha, 156 p) ja Martin Veimann (Yamaha, 154 p). Runabout Beginners parim oli aga kõik sõidud võitnud Günter Lemming (Sea-Doo, Piston Racing, 180 p), kellele järgnesid Ivar Annus (Sea-Doo, BRP Racing Team 149 p) ja Priit Kampus (Sea-Doo, Freetime Racing, 144 p).

Jettide rajasõidu Eesti meistri- ja karikavõistlused jätkuvad 27.-28. juunil Hiiumaal Ristnas.