Jettide rajasõidu Eesti meistrid selgunud

Lõppenud nädalavahetusel sõideti Pirital BRP keskus Cup nimeline jettide rajasõiduvõistlus, mis oli Eesti meistri- ja karikavõistluste viimaseks etapiks. Laupäeval jagasid tiitlivõitluste punkte istuvate ehk Runabout klasside sõitjad ning pühapäeval seisvad Ski klassid. Eile avaldati peale mõningaid korrektuure ka lõplik seis mõlemal tiitlivõistlusel ja saame hooaja parimad avalikustada.

Tänavu sõideti ühtekokku neli etappi, kus igal toimus kolm starti ning meistri- ja karikavõistlustel läks arvesse 9 parimat tulemust 12-st.

Seisvate jettide Ski GP klassis tuli Eesti meistriks hiljuti kahekordseks Euroopa meistriks tulnud Marten Männi (Hydrospace, Freetime Racing), kes võitis finaaletapil Pirital ühe sõidu ja oli kahes ülejäänus Markus Lutsokerti (Benelli, SK Jetsport) järel teine. Peale kolme nõrgema tulemuse maha arvamist jäi Männi saldosse 519 punkti, hooaja kokkuvõttes sai hõbemedali viimaselt etapilt puudunud Hendrik Pindmaa (Kawasaki, Retent AS, 451 p) ja pronksi finaaletapil Lutsokerti ja Männi järel kolmanda koha saanud Andres Lauri (Hydrospace, Speedline Racing, 346 p). Neljast etapist kahel osalenud Lutsokert sai 336 punktiga 4. koha.

Männi võitis ka Ski Stock klassi meistritiitli. Pirital oli ta kõikides sõitudes Lutsokerti järel teine, kuid sellest piisas, et 500 punktiga hooaja kokkuvõttes esimeseks tulla. Teise koha sai Ott Reinaas (Hydrospace Kohila Motospordi Klubi , 422 p), kes Pirital ei võistelnud ning kolmandaks tuli ka finaaletapil sama koha saanud Henry Kiisa (Hydrospace, Freetime Racing, 384 p). Tänavu samuti ühe Euroopa meistritiitli võitnud Lutsokert (346 p) oli kokkuvõttes 5.

Nooruke Mattias Reinaas (Kawasaki, Kohila Motospordi Klubi, 512 p) võitis Ski Lite klassi, Piritalt sai ta kaks võitu ja ühe 5. koha, kuid võitis siiski etapi. Nii hooaja kokkuvõttes kui ka Pirital kuulus teine koht Mattias Siimannile (Kawasaki, BRT Racing Team, 438 p) ja kolmandaks tuli finaaletapil sama koha saanud Viktor Olenin (Kawasaki, Freetime Racing, 436 p).

Ski Naiste parim oli Pirita etapil kõik sõidud võitnud Manuela Lõhmus (Kawasaki, SK Jetsport, 324 p), hõbeda sai Pirita teine Kätriin Nilbe (Benelli, SK Jetsport, 272 p) ja pronksi lätlanna Greta Zalcmane (Hydrospace, 180 p).

Ski Veteran 35+ GP võitis kindlalt tiitli Andres Lauri (533 p), kes võitis hooaja enamus sõitudest ning Piritalt tuli tal kolmest kolm võitu. Hooaja kokkuvõttes järgnesid talle Pirital samuti teise koha saanud lätlane Arturs Brencis (Hydrospace, 448 p) ja Kari Kodasma (Benelli, 439 p), kes oli finaaletapil neljas.

Mattias Reinaas (Hydrospace, 540 p) sai veel ühe esikoha ja oli aga parim Ski Junior 8-12 aastaste klassis, kus tal läks kirja 9 võitu. Hooaja kokkuvõttes kuulus teine koht Läti poisile Ričards Fukss’ile (Kawasaki, 318 p) ja kolmas soomlasele Niclas Auvinenile (Yamaha, 144 p). Vanemate 13-15 aastaste võitja oli lätlane Emils Poznaks (346 p), kes oli parim enamustes sõitudes, mis kirja läksid. Teise koha sai Mattias Siimann (Kawasaki, BRP Racing Team, 339 p) ja kolmanda Manuela Lõhmus (Kawasaki, SK Jetsport, 332 p).

Andrus Lutt. Foto: Rauno Kais

Istuvate Runabout GP klassis kogusid Andrus Lutt (Sea-Doo, Piston Racing) ja Erki Laiakask (Sea-Doo, BRT Racing Team ) võrdselt 495 punkti ja määravaks sai Pirita etapp, kus Lutt võitis kõik kolm sõitu ning mees sai oma esimese meistritiitli. Aasta kokkuvõttes sai kolmanda koha lätlane Peteris Kitins (Yamaha, 180 p).

Kaheksa esimese ja ühe teise kohaga võitis Runabout Stock klassi Laiakask (533 p), kes võitis Pirital kolmest sõidust kaks. Hõbemedali sai Pirital Laiakase ja venelase Alexandr Kabatovi (Sea-Doo) järel kolmanda koha saanud Margus Kesküla (Sea-Doo, BRT Racing Team, 313 p) ning pronksi finaaletapilt puudunud Jürgen Lemming (Sea-Doo, Piston Racing, 280 p).

Runabout Stock N/A klassis tuli meistriks Kesküla (Sea-Doo, 519 p), kellele järgnes sama palju punkte kogunud Valeri Trujevtsev (Sea-Doo, Hempel) ning aasta kokkuvõttes sai määravaks koht viimasel etapil, kus Kesküla edestas kõikides sõitudes Trujevtsevit ja teisi konkurente. Pronksile tuli Thomas Kaarjärv (Sea-Doo, N.W.T Extreme, 407 p), tema oli finaaletapil kõikides sõitudes neljas.

Teet Vare ( Sea-Doo, Piston Racing, 533 p), kes võitis hooaja jooksul enamus Runabout Spark klassi sõitudest, sh kõik kolm Pirital, tuli ka selle klassi esimeseks. Teises koha saavutas hooaja esimestel etappidel heas hoos olnud Mattias Siimann (Sea-Doo, 500 p), kes pidi aga Pirital neljanda kohaga leppima. Pronksmedali sai Pirita etapi viies mees Kesküla (Sea-Doo), kes kogus hooaja lõpuks 407 punkti.

Ski Beginners Stock klassis tuli Eesti karikavõitjaks enamus sõite võitnud, kuid Piritalt puudunud Sander Lõhmus (Yamaha, Freetime Racing, 521 p). Teise koha sai viimasel etapil ühe sõidu teisena lõpetanud ja ülejäänud kaks võitnud Martin Veimann (Yamaha, Kohila Motospordi Klubi, 327 p) ning kolmanda koha saavutas Jaak Ravensberg (Kawasaki, Freetime Racing, 273 p), kes oli Pirital kokkuvõttes 5.

Indrek Isop (Kawasaki, Freetime Racing) võitis Pirital kõik Runabout Beginners sõidud ja tuli 569 punktiga selle klassi Eesti karikavõitjaks. Hooaja kokkuvõttes järgnesid talle Pirita teine mees Priit Kampus (Sea-Doo, Freetime Racing , 505 p) ja Künter Lemming (Sea-Doo, Piston Racing, 341 p), kes viimasel etapil ei startinud.

Kuigi Eesti hooajale on joon alla tõmmatud, siis osalevad meie parimad veel mõnel piiritagusel võistlusel ja esimeseks tähtsamaks on eile alanud Põhjamaade meistrivõistlused, kus on stardis väga nimekad sõitjad.