Jõesuu enduro üldvõidu võttis Elary Talu

Elary Talu. Foto: Helen Urbanik

Täna Pärnumaal Jõesuus toimunud mõnusa endurosprindi üldvõidu võttis Elary Talu (KTM, Sõmerpalu MK).

Päikesepaistes peetud endurosprindi formaadis kuuendal Eesti meistri- ja karikavõistluste etapil oli tänu lisaks peetud Leedu ja Balti karikavõistluste arvestusele 120 osalejat.

Eilsest lausvihmast oli peamiselt Jõesuu lähedaste metsaaluste, põlluservade ja jõesängigi savipinnal kulgenud 20-kilomeetrine ring küll märg ja libe, kuid suur osa sellest kuivas tänase päikeselise päeva lõpuks ära. Enamik sõitjaid ütles, et rada oli mõnus, kuigi väikesi libastumisi esines vist pea kõigil.

Kiiremad klassid läbisid nii krossi- kui endurotesti kokku neli korda ja üldarvestuses sõitis parima aja välja Elary Talu, 33.56 minutit, kes võitis ka klassi E-3. „Päev läks hästi, ainult krossitestil oli mul üks tobe kukkumine, millest jäid küljele karu käpajäljele sarnanevad armid,“ ütles Talu.

Hetkel kaitseväekohustust täitev ja võistluseks linnaloa saanud Priit Biene (Yamaha, RedMoto Racing) kaotas talle enam kui minutiga ja võitis klassi E-2. „Äge oli küll, aga algus läks väga raskelt, alles lõpus hakkas midagi tulema,“ ütles Biene, kes viimastel nädalatel ei ole nii ajateenistuse kui viimasel MM-etapil saadud käevigastuse tõttu saanud kuigipalju tsikliga sõita.

Üldarvestuses oli kolmas juunioride kiireim, soomlane Eetu Puhakainen (TM) ajaga 36.05,4.

Klassi E-1 võit läks Leetu, Džiugas Kazakevičiusele (Husqvarna) Maido Martsiku (Sherco, Karksi RT) ja Tadas Maračinskase (KTM) ees. E-2 klassis oli Biene järel teine Ragnar Valdstein (Husqvarna, Karksi RT) ja kolmas Mindaugas Paskevicius (Beta, Leedu). Klassis E-3 järgnesid Talule Tõnu Kallast (Husqvarna, Paikuse MK) ja Priit Palatu (KTM, Sõmerpalu MK).

Klassis E-40+ heitlesid esikohale Rene Jerbach (Husqvarna, RedMoto Racing) ja Riho Kollist (KTM, Sõmerpalu) ning täna jäi peale Jerbach. Kolmas oli Ain-Gustav Bartels (Beta, RedMoto Racing). E-Juunior klassis järgnesid Puhakainenile rahvuskaaslased Kristian Aatsinki ja Teemu Pölönen (mõlemad Husqvarna).

Klubide arvestuse võitis Sõmerpalu MK korraldajaklubi Paikuse MK ja leedulaste Kilobaitas RT ees.

Eesti karikavõistluste klasside võitjad: E-B Jarkko Tyni (TM, Soome); E-C Tavo Andressoo (KTM); V-50+ Toivo Nikopensius (Yamaha, Paikuse MK); E-Rookie Rando Välimets (Husqvarna, RedMoto Racing); E-W Hanna Anton (Husqvarna, RedMoto Racing); V-60+ Pekka Sointula (KTM, Soome).

Enduro Eesti meistrivõistluste seitsmes etapp toimub 21. septembril Võrtsjärve ääres.