Jõesuu endurosprindil oli kiireim Rannar Uusna

Rannar Uusna
Laupäeval Pärnumaal Jõesuus peetud endurosprindi Eesti karikavõistluste 4. etapil oli 70 võistlejast kiireim Rannar Uusna (KTM, KTM Racing Estonia), kes võitis ka E-3 klassis.

Uusna võitis ajaga 22.53,7 minutit ja jäi võistlusega üldjoontes väga rahule. „Ühe korra panin sõna otseses mõttes puusse, enda eksimuse tõttu, tahtsin ühest kohast lõigata,“ ütles Uusna. „Ei midagi hullu, korraks kukkusin.“ Rada oli mitmekesine, ekstreemkatsel sai nii palke kui rehve harjutada, endurokatse pakkus aga nii kõvemat kui pehmemat pinnast ning ühel sirgel sai ka gaasi täiesti põhja keerata. „Hea treening enne selle nädalavahetuse Euroopa meistrivõistluste etappi Lätis,“ tegi Uusna kokkuvõtte.

Ta ütles, et ka õlaoperatsioonist taastumine on kulgenud plaanipäraselt. Sellest on möödas neli kuud ning nagu arst ütles, annab see veel veidi tunda, kuna täielikuks taastumiseks peaks kuluma kuus kuud, kuid Uusna treenib ja võistleb juba mõnda aega.

Uusna järel sõitis üldarvestuses kiiruselt teise aja 23.25,5 välja Aigar Leok (Yamaha, Sõmerpalu MK), võites ühtlasi E-2 klassis. Kolmas aeg 23.51,6 ja E-3 klassi teine koht läks Elary Talule (Sherco, Sõmerpalu MK).

Väga pingelise duelli pidasid E-1 klassis maha Veiko Rääts (KTM, Sõmerpalu MK) ja Priit Biene (Husqvarna, RedMoto Racing). Finišis jäi neid lahutama vaid 0,4 sekundit, Räätsa aeg 23.55,3 ja Bienel 23.55,7. E-1 klassi kolmas koht läks Reio Timmile (KTM, Sõmerpalu MK).

E-2 klassis olid Aigar Leoki järel teine ja kolmas vend Martin Leok (KTM, Sõmerpalu MK) ja Gustavs Kundzinš (KTM, Läti). E-3 klassis sai kolmanda koha Priit Palatu (KTM, Sõmerpalu MK).

Ülejäänud klasside esikolmikud: Seeniorid 40+: 1. Toivo Nikopensius (Yamaha, Paikuse Motoklubi), 2. Danielius Žoštautas (KTM, Leedu), 3. Timo Koivula (KTM, Soome); Juuniorid: 1. Edvin Gustavsson (Rootsi), 2. Wiktor Ahlquist (Rootsi), 3. Kalle Ahlvin (Rootsi); Harrastajad: 1. Endrik Raal (Yamaha, Paikuse Motoklubi, 2. Kalev Kriis (Beta, Sõmerpalu Motoklubi), 3. Janis Freimanis (Husqvarna, Läti); Algajad: 1. Egert Säärits (KTM, Kagu Motoklubi), 2. Janar Säärits (KTM), 3. Eetu Puhakainen (Soome); Uustulnukad: 1. Kristjan Kuill (KTM), 2. Aare Pere (KTM, RedMoto Racing), 3. Ain-Gustav Bartels (Beta, RedMoto Racing); ATV/Quad: 1. Arūnas Sipavičius (KTM, Leedu), 2. Kalev Kõivsaar (Can-Am, Motohai), 3. Madars Kern.