Jörgen-Matthias Talviku teenis EMX 250 klassi etapil Belgias 5. koha

Jörgen-Matthias Talviku. Foto: MXGP

Täna jätkusid Belgias Lommeli krossirajal Euroopa meistrivõistlused klassidele EMX 250 ja EMX 125. Parima tulemuse tegi meie sõitjatest Jörgen-Matthias Talviku, kes EMX 250 klassis viienda koha teenis. Teises sõidus ebaõnnestun ud MEico Vettik pidi EMX 125 klassis leppima 11.kohaga.

EMX 250 klassis suutis Jörgen-Matthias Talviku kvalifikatsioonis välja sõita teise aja. Avasõidus tegi meie mees suurepärase stardi ja ta võttis sisse kolmanda koha. Mõne ringi möödudes tõusis ta juba teiseks, kuid seljatagant lähenesid ohtlikult Mattia Guadagnini (Itaalia, Husqvarna) ja Hakon Fredriksen (Norra, Yamaha). Mõlemad mehed saidki Talvikust mööda, kuid rohkem keegi Jörgen-Matthiasele järgi ei jõudnud ning ta lõpetas sõidu neljandana. Võidu võttis sarja liider Thibault Benistant (Prantsusmaa, Yamaha), teisena lõpetas Guadagnini ja kolmandana Fredriksen.

Teises sõidus tegi Jörgen-Matthias Talviku taas super stardi ja ta võttis Guadagnini järel sisse teise koha. Kohe avaringi lõpus liider aga kukkus ning Talviku tõusis sõitu juhtima. Seljataga teisel kohal oli aga sarja liider Benistant, kes meie meest kõvasti ründama hakkas. Talviku suutis mõne ringi liidrikohal püsida, kuid prantslane võttis lõpuks siiski oma ja asus ise liidriks. Seljatagant lähenes Talviku taas ka Guadagnini, kes samuti meie mehest mööda sai. Üsna kindel kolmas koht läks Talviku seejärel käest kukkumise tõttu. Ta langes viiendaks, kuid võimalus poodiumil lõpetada oli ikkagi veel olemas. Kahjuks viimasel ringil jõudis Talviku seljataha Fredriksen, kes temast ka möödus ning Jörgen-Matthias pidi leppima kuuenda kohaga. Sõdi võitis taas Benistant, teine oli Guadagnini ning kolmas Kay de Wolf (Holland, Husqvarna).

Etapi kokkuvõttes tuli 34 punktiga viiendale kohale. Esikoha teenis 50 punktiga Benistant, teine oli 44 punkiga Guadagnini ja kolmas 38 punktiga Fredriksen. Kaks etapp enne sarja lõppu jätab Talviku 235 punktiga viiendal kohal. Liider on 376 punktiga Benistant, teine on 352 punktiga Guadagnini ja kolmas 272 punktiga de Wolf.

EMX 125 klassis oli täna rajal kaks eestlast, kvalifikatsioonis suutis sarja teine mees Meico Vettik välja sõita oma grupi seitsmenda ringiaja. Teises grupis näitas head kiirust Romeo Karu, kes oli üheteistkümnes ning tagas samuti pääsu finaalsõitudessse. Esimeses sõidus ei suutnud Vettik kahjuks head starti teha ning tal tuli sõitu alustada teise kümne lõpust. Rajal suutis Meico näidata aga väga head kiirust ning ta parandas pidevalt kohti ja üsna ruttu tõusis meie mees juba esikümnesse. Sõidu teises poole suutis Vettik veel pingutada ja viimasele ringile läks ta koguni kolmandal kohal juba. Natuke enne finishit tegi Mecio aga sõiduvea ning kaotas koha ja lõpetas neljandana. Ilusa sõidu tegi ka Romeo Karu, kes kogu sõidu suutis punktikohal püsida ja lõpuks 17. koha sai. Sõidu võitis David Braceras (Hispaania, GASGAS), teine oli Florian Miot (Prantsusmaa, KTM) ja kolmas Max Palsson (Rootsi, KTM). Sarja liider Andrea Bonacorsi (Itaalia, Fantic) tõusis pärast kehva starti seitsmendaks.

Teises sõidus tegi Vettik sarnase stardi avasõiduga ning ta alustas sõitu taas teises kümnes. Kahjuks juhtus tal aga juba esimesel ringil midagi ning Vettik keeras boksidesse ja langes täiesti viimaseks. Ta tuli küll rajale tagasi, kuid vahe ees sõitjatega oli juba lootusetult pikk. Meico siiski üritas ja tõusis lõpuks 22. kohale. Ilusa sõidu tegi taas Romeo Karu, kes suutis koha võrra oma positsiooni võrreldes avasõiduga parandana ja finishisse jõudis ta 16. kohal. Sõidu võitis Guillem Farres (Hispaania, GASGAS), teine oli Haakon Osterhagern (Norra, KTM) ja kolmas Max Palsson.

Etapi kokkuvõttes sai Vettik 18 punktiga 11. koha, Romeo Karu oli 9 punktiga üheksateistkümnes. Esikoha teenis 41 punktiga Farres, teine oli 41 punktiga Braceras ja kolmas 40 punktiga Palsson. Sarja kokkuvõttes langes Vettik 206 punktiga kolmandaks. Teiseks tõusis218 punktiga Braceras,, liidril Bonacorsil on koos 262 punkti.