Kaks eestlast EM-etapil esikümnes

Joosep Pärn. Foto: Rauno Kais

Siaulias jätkusid noorte motokrossi Euroopa meistrivõistluste Kirderegiooni kvalifikatsioonivõistlused, kus eestlaste parima tulemuste eest vastutasid Joosep Pärn ja Mikk Martin Lõhmus, kes sõitsid end kindlalt 85cc klassis kümne sekka.

85cc klassi avasõidus võtsid kolmikvõidu Läti poisid Edvards Bidzans (Husqvarna), Karlis Alberts Reisulis ja Roberts Lusis (mõlemad KTM), eestlastest oli parim Joosep Pärn (KTM), kes ületas lõpujoone viiendana. Esikümnesse mahtus ka 10nda finišeerinud Mikk Martin Lõhmus, Richard Paat oli 11. Mark Peterson 19. ja Romeo Pikand 23. (kõik KTM).
Teise sõidu võitis taas Bidzans Reisulise ees, kolmandaks sõitis end seekord avasõidu neljas venelane Zakhar Osmolovskii (KTM). Meie parimana oli Lõhmus viies, Pärn lõpetas 7., Pikand 10., Paat 14. ja Peterson 19. kohal.
Kahe sõidu kokkuvõttes võitis seega Bidzans (50 punkti) Reisulise (44 p) ja Osmolovskii (38 p) ees, eestlastest olid Pärn (30 p) 6., Lõhmus (27 p) 7., Paat (17 p) 12., Pikand (11 p) 16. ja Peterson (4 p) 20.
Peale kahte peetud etappi juhib maksimaalse 100 punktiga Bidzans, kellele järgnevad Leedus 5. koha saanud lätlane Kirils Maslovs (72 p) ja Lusis (71 p). Pärn (61 p) on 4., Paat (44 p) 8., avaetapilt puudunud Lõhmus (27 p) 12., Peterson (24 p) 15. ja Pikand (11 p) 22.

Klassis 65cc võitis avasõidu kohalike suureks rõõmuks Leedu poiss Marius Adomaitis venelase Semen Rybakov ja lätlase Janis Martins Reisulis (kõik KTM) ees. Gregor Kuusk (Husqvarna) ületas lõpujoone 13., punktidele sõitsid end ka veel Kaspar Uibu, kes oli 17. (KTM) ja Timo Tjorven Teesalu (KTM), tema lõpetas 19. kohal. Ülejäänud eestlastest olid Jan-Marten Paju (Husqvarna) 24., Tõnu Kaspar Teesalu 25. ja Karl Teesalu (mõlemad KTM) 26.
Teise sõidu võitis aga Rybakov, kellele järgnes avasõidu neljas lätlane Tomass Saicans (KTM) ja Reisulis. Kuusk sõitis end seekord esikümnesse olles lõpuks 8., punktidele jõudis ka 19. koha saanud Uibu, Paju oli 21., Tõnu Kaspar Teesalu 23., Karl Teesalu 24. ja Timo Tjorven Teesalu 27.
Etapi võitis Rybakov (47 p) Saicansi ja Reisulise (mõlemad 40 punkti) ees, Kuusk (21 p) on parima eestlasena 9., Uibu (6 p) sai 19. ja Timo Tjorven Teesalu (2 p) 20. koha.
Regiooni liider on Rybakov (85 p) Reisulise (83 p) ja Siaulias neljanda koha saanud Adomaitise (80 p) ees. Eestlastes on hetkel EM-finaalikohas kinni Kuusk (41 p), kes on 9., Uibu platseerub 15 punktiga 18., Paju (4 p) 26. ja Timo Tjorven Teesalu (2 p) 27. kohal.

Kirde regiooni järgmine etapp sõidetakse 1.-2. Lätis Gulbenes ning siis tulebki juba finaaletapp, mis peetakse 29. ja 30. juunil Valgas Jaanikese motokeskuses. EM-finaal toimub aga koos MM-etapiga 27.-28. juulil Tšehhis Loketis. EM finaali saab iga nelja Euroopa regiooni 10 paremat.