Karel Kutsar on EMX Open klassi Euroopa meister!

Karel Kutsar

EMX Open klassi Euroopa meistrivõistluste viimane etapp toimus täna Itaalias Pietramurata krossirajal. Viimasele etapile liidrina vastu läinud Karel Kutsarile (KTM) piisas täna seitsmendast kohast, et kindlustada sarja kokkuvõttes üldvõit.

Kvalifikatsioonis sai Karel Kutsar kaheksanda koha. Tema suurim konkurent tiitlile Kim Savaste (Soome, KTM) sai kirja küll 14. aja, kuid ta kukkus kvalifikatsioonis nii õnnetult, et murdis rangluu ja paar ribi ning võistlussõitudesse tulla ei saanudki. Seega muutus Kareli suurimaks ohustajaks enne kahte viimast sõitu hoopis kolmandat kohta hoidev lätlane Toms Macuks (KTM). Eile muudeti Kutsari tsikli amortisaatorite seadustusi hoolduses, kuid need ei sobinud just kõige paremini Pietramurata rajale, mistõttu ei suutnud eestlane täna maksimumiga sõita. Avasõidu start ei õnnestunud Karelil ja ta oli esikümne lõpus. Sõidu jooksul hakkas Kutsar kohta pidevalt parandama ja natuke enne sõidu lõppu tõusis ta juba neljandaks. Kahjuks tuli siis aga sisse sõiduviga ning Karel kukkus ja langes viiendaks, kus ta sõidu lõpetas. Sõiduvõidu võttis prantslane Jimmy Clochet (Kawasaki), teise koha teenis Macuks ja kolmanda koha John Adamson (Suurbritannia, KTM). Kareli edu enne viimast sõitu oli Macuksi ees nüüd 23 punkti.

Teises sõidus tegi Kutsar sarnase stardi avasõidule, kuid sellel sõidus ta enam riske ei võtnud ning kõrget kohta püüdma sõidust ei läinud. Karel sõitiski enamus sõidust top 10 piirimail ning finishisse jõudiski ta kümnenda ja sellest piisas, et tulla EMX Open klassi euroopa meistriks. Sõidu võitis Cornelius Toendel (Norra, Honda), teine oli Clochet ja kolmas Macuks.

Etapi kokkuvõttes oli Karel 27 punktiga seitsmes. Etapivõidu teenis 47 punktiga Clochet, teine oli 42 punktiga Macuks ja kolmas 34 punktiga Martin Mitchek (Tsehhi, KTM). Sarja võitjaks tulnud Kutsar teenis hooaja kokkuvõttes 230 punkti, teisele kohale tuli 216 punktiga Macuks ja kolmandaks Savaste (192p).

EMX 2T klassis oli Martin Michelis (KTM) kvalifikatsioonis ühekteistkümnes. Esimese sõidu start tal ebaõnnestus ja Martinil tuli sõitu alustada top 20 piirilt. Sõidus suutis Martin head kiirust näidata ja üsna ruttu tõusis ta kümnendale kohale. Kahjuks kohe samal ringil tegi ta sõiduvea ning langes jälle kaks kohta tahapoole. Sealt õnnestus tal sõidu lõpuks ikkagi üheksandaks tõusta. Sõitu juhtis algusest lõpuni Nicholas Lapucci (Itaalia, Fantic), teine oli sarja võidu juba kindlustanud Brad Anderson (Suurbritannia, KTM) ja kolmas Kade Tinkler-Walker (Kanada, Suzuki).

Teises sõidus tegi Michelis natuke parema stardi ja ta tõusis üsna kiirelt juba kümnendale kohale. Mõne ringi jooksul tegi ta veel mitu möödasõitu ja parimal hetkel oli Michelis kaheksas. Kahjuks siis hakkasid sisse tulema sõiduvead ja Martin kukkus mitu korda ning langes lõpuks tagasi kümnendale kohale. Esikoha võttis taas mängeldes Lapucci, teise koha sai Anderson ja kolmanda koha Manuel Iaccopi (Itaalia, Yamaha).

Etapi kokkuvõttes oli Michelis 23 punktiga üheksas. Etapivõit läks 50 punktiga Lapuccile, teine oli Anderson (44 p) ja kolmas Iacopi (38 p). Sarja kokkuvõttes tuli Michelis 105 punktiga kümnendaks. Esikoht läks 235 punktiga Andersonile, teine oli Tuani (167 p) ja kolmas Tinkler-Walker (154 p).

Homme lõpevad samal Pietramurata rajal aga motokrossi maailmameistrivõistlused, kus teeb oma viimase täishooaja võistluse Tanel Leok (Husqvarna) ning stardis on ka värske Euroopa meister Kutsar ja seda koos Leokiga kuninglikus MXGP klassis.