Karel Kutsar võidutses Karksi-Nuia TOP200 etapil

Karel Kutsar. Foto: Janis Pastars

Ainja krossirajal sõideti TOP200 karikavõistluste neljas etapp “Nuia Suursõit”, kus kiireimas MX A masinaklassis saavutas etapivõidu Karel Kutsar, harrastajate nobedaim oli aga seekord Siim Palatu.

Eesti karikavõistluste arvestusse kuuluvas MX Open A klassis ei leidunud Karksi-Nuias vastast Karel Kutsarile (KTM, Estonian Express Racing), kes oli kiireim juba kvalifikatsioonis. Avasõidu alguses kolmandal kohal sõitnud Kutsar tõusis mõne ringi möödudes liidriks ja sõitis vaikselt konkurentidelt eest ja võttis lõpuks 12 sekundilise eduga võidu Indrek Mägi (Kawasaki, Mägi Racing) ees. Kolmandaks sõitis end Aleksei Vinogradov (KTM, Narva SK Energia), kes jäi teisest kohast üle 20 sekundi.
Teises sõidus kihutasid Kutsar ja Mägi kohe konkurentidelt eest ning väikse vahega sõideti sõidu lõpuni ning seekord oli Kutsari edu konkurendi ees ainult poolteist sekundit. Vinogradov oli taas kolmas, aga temal tuli kaotust esiduole juba üle 50 sekundi.
Kahe sõidu kokkuvõttes võitis seega Kutsar (50 punkti) Mägi (44 p) ja Vinogradovi (40 p) ees. EKV liider on Mägi (281 p) Kutsari (234 p) ees.

Harrastajate TOP200 kiireimas arvestuses MX Open B võitis mõlemad sõidud Siim Palatu (Kawasaki, Sõmerpalu MK) Sander Luige (Husqvarna, Pärnu MC) ees. Kahe sõidu kokkuvõttes oli kolmas sõidud 5. ja 4. kohal lõpetanud Ivo Laur (Kawasaki, Linnamäe krossiklubi). TOP200 sarja juhib Luik (941 punkti) Ivo Laur (922 p) ees.
MX Open C parim oli lätlane Agris Jauntevs (Yamaha) Kajar Pilve (Honda, Otepää MK) ja Kermo Oksa (Kawasaki, Kose AMK) ees. Kiiruselt järgnevas D klassis sai esikoha Kermo Mürkhain (Kawasaki, Motoextreme), kellele järgnesid Erko Küper (KTM, KTL Racing) ja Teho Lauri (Husqvarna, Türi Motosport). MX Open E arvestuses oli aga parim Ahti Pärnasalu (Husqvarna, Star Racing), teiseks tuli Artur Rõmmel (Yamaha) ja kolmandaks Arles Orav (Suzuki, Sõmerpalu MK).

Eesti karikavõistluste arvestusse kuuluva Veteranide 40+ seas võitis kolmanda etapi järjest Tarmo Jaasi-Tamm (KTM, MK K&K), kellele seekord järgnesid Taimar Taaber (Kawasaki, Kagu MK) ja Ivo Meltsas (KTM). Seeniorite 50+ parim oli aga lätlane Janis Mironovs (Husqvarna) Aivo Rabbi (KTM, Paikuse MK) ja eelmisel etapil võidutsenud venelase Maksim Bublikovi (Husqvarna) ees.

Koos veteranide ja seenioritega võistelnud naiste seas võidutses Teele Raja (Honda, HRC Racing Team), teiseks sõitis end Karleen Randver (Honda, Otepää MK) ja kolmandaks Krissu Konoplitski (KTM, Sõmerpalu MK).

Kohalikele karikatele peetud Mulgi meistrivõistlused, kus said osaleda ainult Mulgimaa elanikud, võitis Elary Talu (KTM, Sõmerpalu MK), kellele järgnesid Ragnar Valdstein (Husqvarna, Karksi Racing Team) ja Erko Küper (KTM, KTL Racing).

TOP200 sari jätkub 20. juulil Tihemetsas.